Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗

Różnice między powiększaniem penisa tabletkami a tkanką tłuszczową

Powiększanie penisa
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Powiększanie penisa to temat, który od lat pozostaje w centrum zainteresowania wielu mężczyzn. 

Średni rozmiar penisa zgodnie ze statystykami opublikowanymi w The British Journal of Urology International to około 13 cm w stanie erekcji. Mimo iż długość pochwy wynosi tylko od 6 do 8 cm, wielu mężczyzn nadal czuje się niepewnie ze względu na rozmiar swojego członka. 

W dalszej części artykułu porównamy dwie popularne metody jakimi są tabletki na porost penisa i wypełnie członka własną tkanką tłuszczową (lipotransfer). Omówimy również ich wady i zalety co może ułatwić nam wybór metody lepiej odpowiadającej naszym  potrzebom.

Reklama

Jak działają tabletki na powiększenie penisa?

Tabletki na powiększenie penisa według samych producentów działają poprzez poprawę przepływu krwi w okolicach narządów płciowych. W wyniku tego, iż do ciał jamistych systematycznie przedostaje się wzmożona ilość krwi ma dojść do ich powiększenia a tym samym do wzrostu masy penisa na całej jego powierzchni.

Efekty jakie można uzyskać dzięki stosowaniu tabletek to nie tylko zwiększenie rozmiaru penisa o kilka centymetrów ale również wzmocnienie erekcji oraz wzrost popędu seksualnego (libido).

W tabletkach na powiększanie członka często spotkać można l-argininę, aminokwas znany ze swoich właściwości wspomagających funkcjonowanie układu krwionośnego. L-arginina jest bowiem prekursorem tlenku azotu w organizmie (NO) dzięki czemu powoduje silny rozkurcz naczyń krwionośnych i wzmożony transport krwi do ciał jamistych prącia co jest niezwykle istotne w leczeniu zaburzeń erekcji.    

Niemniej jednak, brak jest wystarczających badań potwierdzających skuteczność tabletek. Mimo to, wiele pozytywnych opinii mężczyzn na ich temat sugeruje, że mogą one rzeczywiście wpływać na wzrost rozmiaru penisa.

Popularne składniki w tabletkach na powiększenie penisa to m.in.:

  • L-arginina
  • Tribulus terrestris
  • Maca
  • Muira puama
  • Ginkgo biloba
  • Panax ginseng

Reklama

Na czym polega zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem - Lipotransfer

Lipotransfer to zabieg powiększania penisa polegający na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Zabieg jest małoinwazyjny przez co wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 90-120 minut.

Podczas zabiegu, tłuszcz pobierany jest z wybranej partii ciała pacjenta takiej jak brzuch, uda lub pośladki a następnie jest on oczyszczany i poddawany obróbce. Następnie, gotowy preparat wprowadza się pod skórę prącia przy pomocy specjalnej igły (tzw. kaniuli). 

Lipotransfer może powiększyć penisa nawet o kilka centymetrów (pogrubienie o 3-4 cm, wydłużenie o 1 cm). Efekty widoczne są natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu, jednak pełne rezultaty można zaobserwować po kilku tygodniach i utrzymują się one nawet do 2 lat.

Choć lipotransfer jest skuteczny w powiększaniu penisa, jego cena jest znacznie wyższa niż tabletek czy innych form powiększania członka jak pompki próżniowe czy ekspandery. Warto pamiętać, że jest to zabieg medyczny i wymaga starannego rozważenia możliwych konsekwencji przed podjęciem decyzji.

Reklama

Tabletki na porost penisa vs tkanka tłuszczowa - Podstawowe różnice

Tabletki na powiększanie penisa i zabieg lipotransferu to dwa cieszące się dużą popularnością sposoby na zwiększenie rozmiaru penisa. Jednak zanim zdecydujemy się na którąś z metod warto dokładnie poznać ich wady i zalety.

Tabletki na porost penisa działają od wewnątrz poprzez dostarczanie do organizmu ekstraktów roślinnych oraz witamin i składników mineralnych. Według producentów zawarte w tabletkach naturalne substancje mają zwiększyć przepływ krwi do ciał jamistych członka co ma zapewnić zarówno wydłużenie jak i pogrubienie penisa. 

Lipotransfer, czyli powiększanie penisa własnym tłuszczem jest małoinwazyjnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który polega na pobraniu tłuszczu z innej części ciała i wstrzyknięciu go w okolicę penisa. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 90-120 minut. Efektem lipotransferu jest zwiększenie obwodu członka nawet o 50% (z reguły są to 3-4 centymetry).

W porównaniu do tabletek, lipotransfer daje natychmiastowe efekty. Jednak jest to zabieg chirurgiczny, który wiąże się z pewnym ryzykiem i dłuższym czasem rekonwalescencji. Poza tym jest to także znacznie bardziej kosztowna metoda powiększania penisa.

Reklama

Bezpieczeństwo

W przypadku popularnych na rynku tabletek na powiększenie członka producenci zapewniają, że do ich produkcji wykorzystano jedynie naturalne składniki. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo stosowania niż ma to miejsce w przypadku środków na bazie syntetycznych substancji.

Niemniej jednak, jak w przypadku każdego suplementu diety istnieje pewne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, w tym reakcji alergicznych. Dlatego przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z listą składników, aby upewnić się czy nie występuje u nas nadwrażliwość na którykolwiek z nich.

Zaleca się również, aby osoby cierpiące na cukrzycę, problemy z wątrobą lub inne schorzenia zachowały szczególną ostrożność, a w razie wątpliwości skonsultowały się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji.

Lipotransfer jest bardziej inwazyjną metodą. Po zabiegu może wystąpić kilka czasowych skutków ubocznych, takich jak obrzęk, bolesność czy zaczerwienienie. Z tego powodu, przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu lipotransferu ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z ryzykiem i potencjalnymi skutkami ubocznymi.

Reklama

Podsumowanie

Podsumowując, w artykule omówione zostały dwa cieszące się dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn sposoby na powiększenie penisa jak tabletki oraz zabieg z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej (lipotransfer).

Tabletki na powiększenie penisa działają poprzez swój wpływ na naczynia krwionośne i nasilenie przepływu krwi do ciał jamistych co według producentów prowadzi do naturalnego powiększenia rozmiaru penisa (zarówno długości jak i obwodu). 

Z kolei lipotransfer polega na powiększeniu członka poprzez wstrzyknięcie własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa do dwóch godzin i w większości przypadków wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lipotransfer może zapewnić szybkie efekty, jednak jest to rozwiązanie dość kosztowne.

Bezpieczeństwo stosowania tabletek jest uzależnione od składu i jakości produktu, jednak niewielkie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych istnieje. W przypadku lipotransferu, możliwe są skutki uboczne takie jak obrzęki i bolesność czy zaczerwienienie w okolicy penisa.

Wybierając metodę powiększania penisa ważne jest, aby dokładnie poznać jej działanie i możliwe skutki uboczne oraz dokładnie zastanowić się nad wyborem najlepszej dla siebie opcji.

Artykuł opracowany przez redakcję Portalu Medsense.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!

Reklama


Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!