Zalety mrozu

Mróz nie jest tylko po to by nam obrzydzić zimę

Spis treści

Giną bakterie

W niskiej temperaturze giną i nie rozwijają się drobnoustroje oraz patogeny, które wywołują wiele chorób. Właśnie dlatego w czasie mrozów najrzadziej chorujemy na grypę. Okazuje się więc, że mróz jest dla naszego zdrowia lepszy niż temperatura powyżej zera, w czasie której szybciej przeziębiamy się i chodzimy z katarem.

Dobre wietrzenie

W czasie zimy w mieszkaniach utrzymujemy wysoką temperaturę, by zapewnić sobie ciepło. Przebywając często w nagrzanych pomieszczeniach powodujemy, że nasz organizm traci naturalną odporność. Dlatego dobrze jest raz dziennie przewietrzyć mieszkanie i wybrać się na długi spacer. W czasie mroźnego spacery zginą wszystkie chorobotwórcze bakterie.

Hartowanie

Przebywanie na mrozie i śniegu uodparnia nasz organizm. Wręcz wskazany jest codzienny długi spacer. Dlaczego Tobie miałby zaszkodzić, skoro morsy kąpią się nawet w zimnym morzu? Dzięki takim zabiegom i w trakcie zimy i po niej będziesz dużo zdrowszy.

Kondycja i samopoczucie

Polecane przez nas i wszystkich lekarzy spacery na mrozie mają także inne bardzo pozytywne efekty uboczne. Choćby takie, że polepsza się nasza kondycja. Nie siedzimy w domu, nie tyjemy, jesteśmy sprawniejsi. Ponadto w trakcie spacerów łapiemy promienie słońca – tak cenne i nieliczne w trakcie szalejącej zimy.

Minusy

Wszystko co dobre, ma też swoje minusy. Największym minusem mrozu jest powodowanie szybkiego wychładzania się organizmów ludzkich. Może ono prowadzić do martwicy skóry, części ciała, czy nawet zamarznięcia. Dlatego w trakcie zimy i spacerów trzeba bardzo ciepło się ubierać.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!