Parnter serwisu:

Ból pleców w ciąży - najlepsze sposoby na ból kręgosłupa [EBOOK]

Ból pleców i kręgosłupa w ciąży to problem, z którym boryka się co druga przyszła mama. Przyczyn bólu jest wiele. Część z nich ma źródło w kondycji fizycznej kobiety i ewentualnych schorzeniach kręgosłupa z czasów przed zajściem w ciążę.
Kobieta w ciąży z problemem bolących pleców
Źródło: 123RF

Nie bez znaczenia są też zmiany zachodzące podczas ciąży w ciele kobiety – hormony, zmiana środka ciężkości sylwetki, powiększająca się macica czy wzrost wagi. Ból krzyża we wczesnej ciąży nie jest tak częsty jak w drugim i trzecim trymestrze.

Wtedy w organizmie kobiety zachodzą tak znaczące zmiany, że bóle krzyża stają się coraz powszechniejsze i coraz bardziej dotkliwe.Dlatego przygotowaliśmy darmowy e-book pt. „Ból pleców w ciąży. Najlepsze sposoby na ból kręgosłupa”, w którym dzielimy się z Wami sprawdzonymi sposobami na te dolegliwości. O konsultację poprosiliśmy fizjoterapeutkę Monikę Król.

W e-booku znajdziecie przydatne rady – w jakich pozycjach spać i wykonywać codzienne czynności. Podpowiemy też jakie ćwiczenia wykonywać żeby odciążyć kręgosłup oraz kiedy najlepiej wybrać się na masaż.Zachęcamy też do przeczytania artykułu na temat zabezpieczania krwi pępowinowej przy porodzie, który powstał wspólnie z partnerem Polskim Bankiem Komórek Macierzystych (www.pbkm.pl). Krew pępowinowa zawiera komórki macierzyste, które w razie wystąpienia choroby mogą być przez lekarzy wykorzystane niczym lek do leczenia. To najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować naszemu dziecku.

Aby otrzymać ebooka, wypełnij poniższy formularz:

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)