Ból pleców w ciąży - najlepsze sposoby na ból kręgosłupa

Ból pleców i kręgosłupa w ciąży to problem, z którym boryka się co druga przyszła mama. Przyczyn bólu jest wiele. Część z nich ma źródło w kondycji fizycznej kobiety i ewentualnych schorzeniach kręgosłupa z czasów przed zajściem w ciążę.
Kobieta w ciąży z problemem bolących pleców
Źródło: 123RF

Nie bez znaczenia są też zmiany zachodzące podczas ciąży w ciele kobiety – hormony, zmiana środka ciężkości sylwetki, powiększająca się macica czy wzrost wagi. Ból krzyża we wczesnej ciąży nie jest tak częsty jak w drugim i trzecim trymestrze.

Wtedy w organizmie kobiety zachodzą tak znaczące zmiany, że bóle krzyża stają się coraz powszechniejsze i coraz bardziej dotkliwe.Dlatego przygotowaliśmy darmowy e-book pt. „Ból pleców w ciąży. Najlepsze sposoby na ból kręgosłupa”, w którym dzielimy się z Wami sprawdzonymi sposobami na te dolegliwości. O konsultację poprosiliśmy fizjoterapeutkę Monikę Król.

W e-booku znajdziecie przydatne rady – w jakich pozycjach spać i wykonywać codzienne czynności. Podpowiemy też jakie ćwiczenia wykonywać żeby odciążyć kręgosłup oraz kiedy najlepiej wybrać się na masaż.Zachęcamy też do przeczytania artykułu na temat zabezpieczania krwi pępowinowej przy porodzie. Krew pępowinowa zawiera komórki macierzyste, które w razie wystąpienia choroby mogą być przez lekarzy wykorzystane niczym lek do leczenia. To najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować naszemu dziecku.

➡​ Pobierz ebook za darmoBól pleców w ciąży - najlepsze sposoby na ból kręgosłupa

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

Pytanie: Czym kierujesz się, sięgając po suplementy diety?

  Znajomością i zaufaniem do marki

  Składem

  Przyznanymi certyfikatami

  Atrakcyjnością opakowania

  Poleceniem specjalisty - farmaceuty lub lekarza

  Opiniami znajomych i innych klientów

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zarejestruj się

Odbierz bezpłatną wyprawkę

I ciesz się udanym początkiem macierzyństwa

Zamknij