Nowy sklep

już ON-LINE

Dlaczego ludzie uprawiają sex?

Seks jest nieodłączną częścią natury ludzkiej. Naukowcy z University of Texas w Austin przeprowadzili szczegółowe badania dotyczące motywacji uprawiania seksu. W efekcie udało się im odnaleźć 237 argumentów. Według Davida Buss’a i Cindy Meston motywacja seksualna opiera się na czterech głównych aspektach.

Aspekt fizyczny
Fizyczne pożądanie jest związane z naturalnym pociągiem człowieka do drugiej osoby. Najpopularniejszym aspektem fizycznym uprawiania miłości jest osobiste odczuwanie przyjemności i związane z nią nabieranie doświadczenia. Często stosowanym choć egoistycznym podejściem do współżycia jest prosta potrzeba zredukowania stresu i napięcia emocjonalnego.

Ukryty cel
Ukryty cel występuje w momencie, gdy poprzez seks dąży się do własnych korzyści. Praktyczne przykłady tego zachowania opierają się najczęściej na chęci posiadania potomstwa. Zdarza się także, że seks jest wykorzystywany do manipulowania ludźmi. Poprzez stosunek płciowy można sprawić partnerowi zarówno przyjemność jak i zadać ogromny ból w postaci zdrady lub zemsty. Dla niektórych sex jest sposobem zarabiania na życie, a dla innym przepustką do osiągnięcia awansu lub popularności.

Miłość
Zakochani ludzie idą z sobą do łóżka żeby poczuć swoją więź. Dzięki niemu odnajdują w akcie płciowym bliskość i oddanie. Łączą się więzią emocjonalną. Okazują wdzięczność partnerowi i obnażają przed nim swoje uczucia. Oddanie z miłości jest najszczytniejszym celem.

Poczucie wartości
Powody erotyzmu dotyczące poczucia winy są związane ze zwiększeniem swojej samooceny. Doskonałym przykładem na to jest obowiązek małżeński lub nacisk partnera na zbliżenie w nieodpowiednim momencie. Oddanie w poczuciu winy daje satysfakcje jedynie dla jednego partnera. Często jest tak, że poprzez stosunek szantażuje się lub próbuje zatrzymać przy sobie druga osobę. Tak zwany seks z przymusu należy do najmniej przyjemnych doznań.

Różni ludzie, różne potrzeby, a cel ten sam
Dawniej ludzi uprawiali sex z 3 głównych powodów: z miłości, z przyjemności, z chęci posiadania dzieci. Współczesne zachowania seksualne ograniczają się do jednej zasady. Ludzie po porostu lubią sex. Z porównaniem do lat poprzednich, rok 2010 jest rokiem dominującym w doznania erotyczne.

Czytaj też: Kalendarzyk małżeński – skuteczność, wady i zalety

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

Pytanie: Kiedy warto skorzystać z telemedycyny?

  Aby przedłużyć receptę w przewlekłym leczeniu

  Gdy nie ma możliwości wizyty u lekarza

  Gdy występuje wstydliwy problem

  Jest to wygodniejszy sposób niż wizyta w gabinecie