Dlaczego ludzie uprawiają seks?

Seks jest nieodłączną częścią natury ludzkiej. Naukowcy z University of Texas w Austin przeprowadzili szczegółowe badania dotyczące motywacji uprawiania seksu. W efekcie udało się im odnaleźć 237 argumentów. Według Davida Buss’a i Cindy Meston motywacja seksualna opiera się na czterech głównych aspektach.
Spis treści

Aspekt fizyczny

Fizyczne pożądanie jest związane z naturalnym pociągiem człowieka do drugiej osoby. Najpopularniejszym aspektem fizycznym uprawiania miłości jest osobiste odczuwanie przyjemności i związane z nią nabieranie doświadczenia. Często stosowanym choć egoistycznym podejściem do współżycia jest prosta potrzeba zredukowania stresu i napięcia emocjonalnego.

Ukryty cel

Ukryty cel występuje w momencie, gdy poprzez seks dąży się do własnych korzyści. Praktyczne przykłady tego zachowania opierają się najczęściej na chęci posiadania potomstwa. Zdarza się także, że seks jest wykorzystywany do manipulowania ludźmi. Poprzez stosunek płciowy można sprawić partnerowi zarówno przyjemność jak i zadać ogromny ból w postaci zdrady lub zemsty. Dla niektórych sex jest sposobem zarabiania na życie, a dla innym przepustką do osiągnięcia awansu lub popularności.

Miłość

Zakochani ludzie idą z sobą do łóżka żeby poczuć swoją więź. Dzięki niemu odnajdują w akcie płciowym bliskość i oddanie. Łączą się więzią emocjonalną. Okazują wdzięczność partnerowi i obnażają przed nim swoje uczucia. Oddanie z miłości jest najszczytniejszym celem.

Poczucie wartości

Powody erotyzmu dotyczące poczucia winy są związane ze zwiększeniem swojej samooceny. Doskonałym przykładem na to jest obowiązek małżeński lub nacisk partnera na zbliżenie w nieodpowiednim momencie. Oddanie w poczuciu winy daje satysfakcje jedynie dla jednego partnera. Często jest tak, że poprzez stosunek szantażuje się lub próbuje zatrzymać przy sobie druga osobę. Tak zwany seks z przymusu należy do najmniej przyjemnych doznań.

Różni ludzie, różne potrzeby, a cel ten sam

Dawniej ludzi uprawiali sex z 3 głównych powodów: z miłości, z przyjemności, z chęci posiadania dzieci. Współczesne zachowania seksualne ograniczają się do jednej zasady. Ludzie po porostu lubią sex. Z porównaniem do lat poprzednich, rok 2010 jest rokiem dominującym w doznania erotyczne.

Czytaj też: 

Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Przeczytaj artykuł
Czy można zajść w ciążę bez wytrysku - jakie jest ryzyko?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Czy można zajść w ciążę bez wytrysku - jakie jest ryzyko?
Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki
Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama