Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Tampony bez sznurka - jak używać i wyjąć? Gdzie kupić?

Tampony bez sznurka pozwalają uprawiać seks nawet w czasie okresu. Zatrzymują wilgoć, a dzięki anatomicznemu dopasowaniu stają się niemal niezauważalne dla partnera. Zobacz, jak je aplikować oraz usuwać, sprawdź ile kosztują i gdzie można je kupić.
Tampony bez sznurka pozwalają uprawiać seks w czasie miesiączki
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Czym są tampony bez sznurka?

Tampony bez sznurka to rozwiązanie dla kobiet, które chcą zachować swobodę i pełnię aktywności nawet w czasie okresu. Nazywane często „tamponami do seksu”, mogą być używane między innymi:

  • w sytuacjach intymnych,
  • w czasie uprawiania sportu,
  • na basenie i saunie.

Materiały higieniczne przypominające tampony używane były w różnych formach od czasów starożytności, jednak na masową skalę produkty tego typu są wytwarzane i stosowane od lat trzydziestych XX wieku.

Za twórcę tamponu w postaci znanej do dziś uchodzi amerykański lekarz Earle Cleveland. Swój wynalazek opatentował on w roku 1929, a kilka lat później pierwsze wyroby wytworzone wedle jego pomysłu trafiły na rynek, szybko zyskując uznanie i upowszechniając się na całym świecie (w czym niemały udział miała wojna i związane z nią wyzwania stojące przed kobietami, masowo podejmującymi w tym czasie pracę fizyczną w fabrykach).

Tradycyjne tampony od kilkudziesięciu lat zmieniają się w niewielkim zakresie. Są wykonane ze sprasowanej bawełny i zakończone sznureczkiem, który umożliwia ich usuwanie z pochwy. Sznurek ten stanowi zarówno zaletę, jak i wadę.

Choć zapewnia wygodę, często brudzi bieliznę, a wysuwając się spod bielizny rodzi uczucie dyskomfortu.

Same tampony, choć sprawdzają się w podstawowej roli, jaką jest pochłanianie krwi menstruacyjnej, także bywają mało wygodne. Ich aplikacja niekiedy jest bolesna, a odbywanie stosunków seksualnych praktycznie niewykonalne.

Dlatego warto poznać interesującą alternatywę, jaką są innowacyjne tampony bez sznurka.

Reklama

Jak działa tampon bez sznureczka?

Tampon bez sznureczka działa na podobnej zasadzie, jak ten zwykły bawełniany. Także umieszczany jest w pochwie i również skutecznie pochłania wilgoć. Czym więc się różni? Materiał, z którego jest wykonany, to elastyczna gąbka poliuretanowa, która idealnie dopasowuje się do kształtów anatomicznych.

Co więcej, tampony tego typu pokryte są specjalnym żelem, który ułatwia umieszczenie ich wewnątrz. Zawarte w nim substancje, takie jak kwas mlekowy, dodatkowo zapewniają odpowiednią kwasowość środowiska pochwy oraz równowagę flory bakteryjnej, nawet po stosunku. Działają też przeciwgrzybiczo.

Wszystko to sprawia, że tampon bez sznureczka sprawdza się w okolicznościach, w których klasyczne akcesoria wykonane z bawełny mogą przeszkadzać.

Reklama

Dyskretne tampony bez sznurka w sam raz do łóżka

Dyskretne tampony bez sznurka, w odróżnieniu od tradycyjnych, pozwalają współżyć seksualnie. Nie tylko skutecznie powstrzymują krwawienie menstruacyjne, ale też – dopasowując się idealnie do ciała – pozostają praktycznie obojętne dla partnera w czasie pieszczot, a nawet stosunku.

Tego typu tampony umieszcza się bardzo głęboko, dlatego nawet jeśli są odczuwalne, to jedynie w minimalny i naturalny sposób, porównywalny z tym, jak mężczyzna odbiera kontakt członka z szyjką macicy.

Dodatkowo akcesoria te stosunkowo skutecznie neutralizują  zapach krwi menstruacyjnej, często same też są nawilżone olejkami i innymi substancjami o przyjemnej woni. Dzięki temu w czasie miesiączki partnerzy bez skrępowania i uczucia dyskomfortu mogą się cieszyć swoją bliskością.

Reklama

Jak włożyć i wyjąć tampon bez sznurka?

Aplikacja tamponu bez sznurka różni się nieco od sposobu, w jaki umieszcza się w pochwie zwykły tampon bawełniany. Po wyjęciu z opakowania, gąbkę należy mocno ścisnąć dwoma palcami, a następnie wsunąć najgłębiej, jak tylko się da, najlepiej aż do szyjki macicy.

Należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny – przed aplikacją trzeba dokładnie umyć ręce, najlepiej ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego, naturalnego mydła.

Tampony tego typu nosi się w zależności od intensywności krwawienia od 2 do nawet 8 godzin, po czym należy je usunąć i wymienić na nowe (są to produkty jednorazowego użytku). Jak wyjąć tampon bez sznurka?

Wymaga to pewnego doświadczenia, nie należy się zatem zniechęcać, nawet jeśli pierwsze próby zajmują trochę czasu.

Specjalny kształt często umożliwia wyjmowanie tamponu jednym palcem, który należy w tym celu wprowadzić głęboko do pochwy. Jeśli tampon nie chce wyjść, można kucnąć, a także użyć dwóch palców do ściśnięcia, a następnie wyciągnięcia. W sporadycznych przypadkach konieczne może być wykonanie prysznica intymnego, który ułatwi przesunięcie gąbki w dół pochwy.

Reklama

Gdzie kupić tampony bez sznurka?

Tampony bez sznurka kosztują około 45-60 złotych za opakowanie zawierające 10 sztuk. Są też dostępne w większych ilościach, na przykład po 30 szt., ale również w mniejszych setach (po 3 szt.) co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mają być używane tylko sporadycznie, na przykład jedynie w czasie zbliżeń seksualnych.

Gdzie kupić tampony bez sznurka? Produkty tego typu dostępne są między innymi w aptekach, a także dobrych sklepach z akcesoriami erotycznymi. Można je wygodnie i dyskretnie zamawiać przez internet, z dostawą do domu.  

Czytaj również

Bibliografia

  • Tampony, https://www.easytoys.pl/tampony
Piotr  Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Krwawienie z pochwy – przyczyny. Po stosunku, bez okresu
Kobieta trzyma się za łono
Otwarty związek - co to jest i na czym polega?
Para żyjąca w otwartym związku
Migrena a seks - czy seks pomaga na ból głowy?
Podobne artykuły
Wizualizacja szyjki macicy
Szyjka macicy przed okresem - jak wygląda? Rozpulchniona i miękka
Akcesoria lekarskie
Normy prolaktyny: prawidłowy poziom. Wysoka i za niska
Kobieta w spódniczce
Wagina - jak wygląda? Anatomia kobiecej pochwy
Mężczyzna pisze na tablica wzór chemiczny testosteronu
Poziom testosteronu - jak podnieść i obniżyć? Normy
Badanie testosteronu
Niski poziom testosteronu – objawy, przyczyny i leczenie

Reklama


Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!