Sex tantryczny – na czym polega i jak go uprawiać?

Sex tantryczny można określić jako święto dla ciała i duszy, podczas którego kochankowie zespalają się w jedno, nie tylko w kontekście fizycznym, ale także psychicznym i duchowym. Miłość tantryczna polega na długiej, pełnej pieszczot grze wstępnej, przyjmowaniu tantrycznych pozycji miłosnych i wspólnym orgazmie.
Tantra
Źródło: 123RF
Spis treści

Co to jest sex tantryczny? 

Sex tantryczny jest szczególnym rodzajem zbliżenia między dwojgiem ludzi. Ideą tej miłosnej sztuki nie jest tak bardzo osiągniecie orgazmu, co bliskość z partnerem. 

Ta odmiana seksualnego doznania pochodzi z Indii, gdzie docenia się ogólną koncepcję „tantry”, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza „narzędzie do rozciągania świadomości”. Pogląd twierdzący, iż wszystko jest jednością przewędrował także na grunt seksualny. Zatem miłość tantryczna to dążenie do uzyskania jednego bytu z dwóch oddzielnych(kobiety i mężczyzny). 

W seksie tantrycznym ciała kochanków łączą się tworząc idealną całość. Ta nierozerwalna więź jest tworzona przy udziale czułych spojrzeń, delikatnych dotyków, niespiesznych pieszczot, itp. 

W tym typie zbliżenia szczytowanie odkłada się na możliwe najpóźniejszy moment, a sam akt miłosny może trwać kilka, a nawet kilkanaście godzin. Jest on szczególnie polecany parom heteroseksualnym ale też homoseksualnym, które pragną odświeżyć relacje z partnerem, znaleźć w związku nową jakość, czy urozmaicić sypialniane doznania.

Na czym polega sex tantryczny? 

Taki rodzaj zbliżenia polega na dzieleniu ze sobą wspólnego czasu, oddechu, spojrzeń, dotyków i innych dowodów psychicznej i fizycznej jedności, aż po orgazm, który także powinien być jednoczesny.

Jak kochać się w sposób tantryczny? Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu, w którym para będzie cieszyła się swoją bliskością. Świece, kadzidła, miękki dywan, świeża pościel, itp. nadadzą temu szczególnemu rytuałowi wspaniałej oprawy.

Na początku nadzy kochankowie siadają na przeciwko siebie po turecku, tak żeby móc swobodnie obserwować siebie i swoje ciała. Zaczynają miarowo, spokojnie oddychać, starając się stworzyć jeden oddech, wydobywający się z dwóch ciał.

W tym czasie utrzymują stały kontakt wzrokowy (zaleca się patrzenie w lewe oko kochanka). Następnie powoli przesuwają wzrok po poszczególnych częściach ciała partnera. W kolejnym etapie mogą zacząć się dotykać. Używając opuszków palców dłoni głaszczą twarz partnera (powieki, usta, płatki uszu, itd.), głowę, szyję, kark, ramiona, strefę wzdłuż kręgosłupa, boki ciała, piersi, brzuch, miejsca intymne, dłonie, wewnętrzne części ud, aż po stopy. 

Oprócz dotyku partnerzy stosują inne pieszczoty, takie jak np. całowanie, muskanie wargami, itp.

Jak uprawiać sex tantryczny?

W zbliżeniu tantrycznym istotną funkcję pełnią pieszczoty, w czasie których partnerzy afirmują poszczególne partie ciała kochanka od głowy aż po stopy. 

Na początek warto zająć się twarzą partnera gładząc delikatnie jego powieki, muskając je wargami ust, itp. Bardzo czułym miejscem są także usta, zwłaszcza dolna warga u mężczyzn. W dawaniu sobie przyjemności nie można ominąć uszu. Mogą być głaskanie, masowane, całowane, czy ssane. Także głowa kochanka powinna być masowana, a włosy lekko mierzwione. 

Następnie warto przejść do pieszczenia szyi, karku, ramion partnera, które szczególnie u pań są bardzo wrażliwe na dotyk. Kolejnym przystankiem mogą być piersi, a zwłaszcza brodawki, które są bardzo czułe nie tylko u kobiet ale także u mężczyzn. Bardzo przyjemne są też pieszczoty brzucha (okolic pępka), boków ciała, a także stref wzdłuż kręgosłupa (szczególnie przy kości ogonowo-krzyżowej). 

Genitaliom partnera warto poświęcić więcej czasu doceniając je m.in. wzrokiem, dotykiem oraz ustami. Można również popieścić wewnętrzną stronę ud, przedramion, dłonie (wraz z opuszkami palców) oraz stopy.

Sex tantryczny a orgazm

Po tak dogłębnej i wydłużonej grze wstępnej, która w seksie tantrycznym ma ogromne znaczenie, kochankowie wspólnie przechodzą do stosunku płciowego. Szczególnie polecanymi pozycjami miłosnymi są takie, w których kochankowie mają kontakt wzrokowy, łatwy dostęp do kontynuowania pieszczot partnera oraz zapewnioną bliskość fizyczną.

Jedną z takich pozycji jest pozycja misjonarska, w której mężczyzna leży na kobiecie, kochankowie głęboko patrzą sobie w oczy i mocno się przytulają. Innym polecanym dla tantry ułożeniem ciał jest modyfikacja powyższej pozycji, kiedy kobieta krzyżuje nogi na wysokości piersi partnera, a stopy kładzie na jego barkach.

Mężczyzna ma tutaj możliwość głębszej penetracji oraz masowania piersi i innych części ciała partnerki (tzw. skrzyżowane klucze). Trzecią pozycją, w której seks tantryczny nabiera rumieńców jest tzw. kwiat lotosu. Kochanek siada po turecku, partnerka siada na nim, przodem do niego i oplata nogami jego pośladki. Partnerzy mogą wówczas oprócz stosunku pieścić się spojrzeniami oraz dłońmi.

Orgazm tantryczny jest wyjątkowym przeżyciem, na który według znawców, warto poczekać, odkładając moment szczytowania. Odczuwa się go nie tylko w dolnych partiach brzucha czy pleców ale w całym ciele.

Sex tantryczny a medytacja

Eksperci tematu, do których między innymi należy seksuolog tantryczny, kładą również nacisk na medytację, jako drogę wiodącą do zbliżenia wyższego stopnia.

Medytować należy we wstępnej fazie seksu tantrycznego.Nadzy kochankowie mogą położyć się obok siebie i trzymając się za ręce powoli, miarowo oddychać, starając się zespolić swoje oddechy w jeden, tak żeby w tym samym czasie wykonywać wdech, bezdech i wydech. Później należy pogłębiać każdy wdech oraz wydłużać każdy kolejny wydech. W czasie tego procesu myśli powinny być skoncentrowane na własnym ciele, śledząc trasę oddechu. 

Także potem, podczas wzajemnego pieszczenia się oraz kochania należy próbować szukać wspólnego oddechu.

Czytaj również:

 

Bibliografia

  • Kalashatra Govinda, Masaż tantryczny. Stymulująca Moc Erotycznego Dotyku, Wydawnictwo Vital, 2021
  • Gitama Prem, Tantra - Przekaz szeptem, Wydawnictwo Świadome Życie, 2014
  • Cassandra Lorius, Sztuka miłości. Księga seksu tantrycznego, Wydawnictwo Czarna Owca, 2001
  • Charles Muir, Caroline Muir, Tantra - sztuka świadomego kochania, Wydawnictwo Czarna Owca, 2009
Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki
Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama