Nowy sklep

już ON-LINE

Wstydliwy kobiecy problem, którego łatwo możesz się pozbyć to…

Specjalista z Premium Medical w Warszawie dr n. med. Robert Bartkowiak opowiada o zaletach zabiegu rewitalizacja ścian pochwy. Okazuje się, że zabieg może naprawdę poprawić komfort życia.
Kobieta z problemem miejsc intymnych

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF
 

Medme: Kobiety z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się w celu przeprowadzenia zabiegu rewitalizacji ścian pochwy? Czy są to wyłącznie kobiety po wielokrotnych porodach?

Dr n. med. Robert Bartkowiak: Potrzebują tego zabiegu następujące pacjentki: 1. W wieku rozrodczym będące po jednym lub większej ilości porodów drogami natury. Takie porody zwykle powodują wystąpienie rozluźnienia ścian pochwy oraz blizny po nacięciu krocza. Poza tym może wystąpić poszerzenie wejścia do pochwy i występuje tzw. ziejący srom. Kobiety nie rodzące drogami natury mają srom zamknięty. Pacjentki te mogą się skarżyć na trudności z podjęciem aktywności seksualnej po połogu wynikające z nadwrażliwości i zcieńczenia ścian pochwy po porodzie, na obniżenie satysfakcji ze współżycia w związku z nadmiernym rozluźnieniem ścian pochwy i poszerzeniem okolicy przedsionka pochwy. Dolegliwości te są zwykle tym większe im większa jest masa urodzeniowa dziecka i im bardziej urazowy jest poród (użycie kleszczy czy próżniociągu, powikłane gojenie się rany po nacięciu krocza typu rozejście szwów lub infekcja). Dodatkowo zwłaszcza po urodzeniu dziecka o masie przekraczającej 3500—3700 g mogą dołączać się objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Dlatego często zabieg laserowej rewitalizacji ścian pochwy łączymy z zabiegiem laserowego leczenia NTM.

Zobacz wideo: Wizyta u ginekologa: jak często chodzić?

2. Kobiety w wieku około i pomenopauzalnym z dolegliwościami typu: suchość w pochwie, niespecyficzne dolegliwości typu swędzenie, nadwrażliwość bez cech infekcji, nawracające infekcje układu moczowego kojarzące się ze współżyciem, mikrourazy ścian pochwy wynikające ze zcieńczenia jej ścian. Zmiany te występują w większości przypadków z powodu spadku poziomu estrogenów związanego z okresem przekwitania.

3. Pacjentki z przedwczesnym wygasaniem czynności jajników (samoistnym lub spowodowanym koniecznością usunięcia jajników lub leczeniem chemicznym czy naświetlaniami).

Zobacz: Przyczyny suchości pochwy. Czy można jej zapobiec?

Medme: Jakie są przeciwwskazana do wykonania tego zabiegu?

- Jedynym znaczącym przeciwwskazaniem jest alergia na promieniowanie słoneczne.

Jak wygląda zabieg rewitalizacji ścian pochwy

Medme: Na czym dokładnie polega zabieg?

- Zabieg polega na 10-15 minutowej aplikacji promieni lasera w kierunku ścian pochwy przy pomocy specjalnej dopochwowej głowicy.

Zobacz: Ginekologia estetyczna – co to takiego?

Medme: Czy zabieg przeprowadza się jednorazowo, czy też konieczne są powtórzenie, serie?

- Około 70% pacjentek raportuje zadowalającą w pełni skuteczność po jednym zabiegu. W pozostałych powtarzamy zabieg jeszcze raz lub dwa razy.

Zalety i niebezpieczeństwa

Medme: Jakie są zalety tego zabiegu?

- Zalety zabiegu jest wiele: mała inwazyjność (znieczulenie miejscowe przy pomocy żelu aplikowanego na ściany pochwy). Wykorzystanie naturalnego potencjału organizmu kobiety do produkcji endogennego kolagenu typu I w odpowiedzi na działanie wiązki światła laserowego. Duża skuteczność. Minimalne ryzyko powikłań. Krótki czas wykonania zabiegu i możliwość przeprowadzenia go w warunkach ambulatoryjnych.

Medme: Jakie jest ryzyko i możliwe komplikacje?

- Komplikacje są teoretycznie możliwe w postaci poparzenia ścian pochwy przy niewłaściwym dostosowaniu energii lasera do charakterystyki i stanu ścian pochwy danej pacjentki. Np. u pacjentek po menopauzie mających cieńsze ściany pochwy należy stosować odpowiednio niższe parametry energii lasera. Decyduje o tym ginekolog wykonujący zabieg.

Medme: Jak szybko można uprawiać seks po zabiegu?

- Powrót do aktywności seksualnej może nastąpić już 2 tygodnie po zabiegu.

Medme: Ile kosztuje zabieg rewitalizacji ścian pochwy?

- Cena to około 3000 zł.

- Dziękuję za rozmowę

SprawdźJak wyleczyć się z grzybicy pochwy?

Dr n. med. Robert Bartkowiak specjalista ginekolog . W 1993 roku ukończył studia na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie, a następnie rozpoczął staż podyplomowy w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej. W 1997 roku ukończył I stopień specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii, a w 2001 roku ukończył kolejny, II stopień. W 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych jako adiunkt w I Klinice Położnictwa i Ginekologii AM w Warszawie. Doktor w 2004 roku odbył szkolenie w zakresie diagnostyki prenatalnej w King’s College w Londynie pod kierownictwem profesora K. Nicolaidesa. Jest autorem wielu prac naukowych oraz publikacji w piśmiennictwie specjalistycznym.

W latach 2004 – 2007 brał udział w projektach naukowych z zakresu zastosowania preparatów pochodzenia naturalnego u kobiet z dolegliwością nietrzymania moczu oraz prowadził nadzór merytoryczny w badaniu klinicznym nad zastosowaniem preparatu pochodzenia naturalnego stosowanego w niespecyficznych dolegliwościach okolicy przedsionka i błony śluzowej pochwy. W swojej praktyce na oddziale szpitalnym zajmuje się diagnostyką endoskopową oraz leczeniem małoinwazyjnym w ginekologii.

Poznaj: Domowe sposoby leczenia grzybicy pochwy

Na wizytę zaprasza:

Premium Medical
ul. Kobielska 23, Warszawa
Rondo Wiatraczna
nad Galerią Grochów II piętro
windą przy głównym wejściu
tel.: +48 530 710 928
tel.: 22 512 51 53
godziny otwarcia: 9:00 – do ostatniego zapisanego pacjenta

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

Pytanie: Czy badasz swoje piersi?

  Tak, wykonuję samobadanie

  Tak, chodzę na mammografię

  Tak, wykonuje samobadanie i chodzę na mammografię

  Tak, chodzę na USG

  Nie, nigdy nie badałam swoich piersi