5 kroków do zdrowej sylwetki w wakacje

Co musisz zrobić, żeby zadbać o zdrową sylwetkę w wakacje? Kluczowe znaczenie podczas wszystkich ćwiczeń i codziennych zabiegów ma... Twoja głowa.

Spis treści

Pamiętaj, że pierwszy krok jest zawsze najważniejszy. Stań przed lustrem, uśmiechnij się i uwierz w siebie. Żadne ćwiczenie nie pozwoli Ci osiągnąć zamierzonego celu bez odpowiedniego nastawienia.

W tym kroku liczy się taktyka. Znasz siebie i swoje możliwości. Zacznij spokojnym rytmem. Pamiętaj o rozwieszeniu planu w strategicznych miejscach. Lodówka, drzwi wejściowe… wszędzie tam, gdzie będzie zwracał Twoją uwagę.

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest na wyciągnięcie ręki… no właśnie, trzeba jeszcze chcieć ją wyciągnąć! Zacznijmy od najprostszych ćwiczeń:

* Rozciąganie - zanim rozpoczniesz ćwiczenia, pamiętaj aby odpowiednio przygotować swój organizm. Poniższy filmik pomoże Ci bezboleśnie przejść przez pierwszy etap treningu i    dodatkowo uczyni go bardziej profesjonalnym.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe

Każdy organizm jest inny. Dlatego tak ważne jest, by dieta, którą wybierzesz, była w pełni do niego dopasowana. Rozpocznij od wyrzucenia wszelkich, słodyczy, gotowych dań czy sztucznych przetworów. Napój gazowany? Nie ma mowy! Sięgnij po wodę, która pozwoli Ci uzupełnić brakujące substancje odżywcze. Pamiętaj, że dieta cud to nie… głód. Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze odpowiednich produktów, zwróć się do dietetyka i rozpocznij pracę nad sobą.

Jeśli jeszcze łudziłeś się, że sama teoria pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy… nic bardziej mylnego. Ostatni krok zdaje się być kluczowym. Teraz, gdy już wiesz, jak utrzymać zdrową sylwetkę, czas wstać z fotela i ruszyć do pracy!

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!