Batrafen

Spis treści

Batrafen - Skład

1 ml płynu lub 1 g kremu zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą.

Batrafen - Działanie

Lek do stosowania miejscowego o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Przez skórę wchłaniane jest ok. 1,3% zastosowanej dawki.

Reklama

Batrafen - Wskazania

Wszystkie rodzaje grzybic skóry.

Batrafen - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na cyklopiroks z olaminą lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować w okresie karmienia piersią ani na otwarte rany.

Batrafen - Ostrzeżenia

U noworodków, niemowląt i dzieci poniżej 6 lat leczenie można przeprowadzić wyłącznie po bardzo dokładnej ocenie stosunku korzyści do ryzyka. Unikać kontaktu preparatu z oczami, skórą wokół oczu i błonami śluzowymi. Należy także unikać kontaktu prezerwatyw lateksowych z preparatem w postaci kremu ze względu na ryzyko ich uszkodzenia przez parafinę obecną w kremie.

Batrafen - Ciąża

Nie stosować w ciąży, z wyjątkiem przypadków, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Batrafen - Efekty uboczne

Mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (podrażnienie, świąd, pieczenie), rzadko alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.

Batrafen - Dawkowanie

Krem lub płyn nanosi się zazwyczaj 2 razy na dobę, na chorobowo zmienione miejsca na skórze, delikatnie wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia. Leczenie trwa zazwyczaj około 2 tyg.; aby zapobiec nawrotom grzybicy leczenie należy kontynuować jeszcze przez 1-2 tyg.

Batrafen - Uwagi

Preparat w postaci kremu może powodować miejscową reakcję skórną ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i stearylowego.

Pharmindex
<-- popup -->