Źródło

Adhenal Plus

Reklama

Działanie

O. Preparat mocujący do protez zębowych. Uszczelnia protezę i zapobiega przenikaniu drażniących cząstek pokarmu pomiędzy protezę a podniebienie, przez co zapewnia jej stabilność przez wiele godzin. Pod wpływem wilgoci na powierzchni protezy tworzy się lepka warstwa adhezyjna umożliwiająca stabilizację protezy i zwiększająca jej przyczepność do śluzówki jamy ustnej. Ma miętowy smak.

Wskazania

Z. Krem uszczelnia i poprawia retencję protezy oraz zwiększa siłę zgryzu zwłaszcza w czasie adaptacji do protez pacjentów z trudnymi warunkami anatomicznymi, nie zapewniającymi odpowiedniej stabilności protezy, jak również u pacjentów, u których względy psychiczne decydują o utrudnionej adaptacji do protezy. Może być stosowany również w przypadkach długotrwałego użytkowania protezy, w wyniku którego dochodzi do osłabienia retencji.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować preparatu w przypadku chorób błony śluzowej jamy ustnej bez konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne błony śluzowej jamy ustnej lub całego organizmu.

Dawkowanie

S. Oczyścić i wysuszyć protezę. Na powierzchnię protezy, przylegającą do podniebienia lub do dziąsła, nanieść kilka krótkich pasków kremu, niezbyt blisko jej krawędzi. W razie potrzeby można krem nałożyć na tylną część protezy szczęki i nieznacznie zwiększyć ilość kremu. Wypłukać jamę ustną, założyć protezę na właściwe miejsce w jamie ustnej, docisnąć i na kilka sekund przygryźć. Nie jeść i nie pić przez 5 min. od założenia protezy. Po użyciu kremu dokładnie zamknąć tubę, chroniąc krem przed wilgocią. Po używaniu protezy w ciągu dnia należy usunąć krem z jej powierzchni (np. za pomocą suchego, miękkiego materiału lub wacika zwilżonego olejem jadalnym), po czym spłukać protezę wodą, jednocześnie oczyszczając jej powierzchnię miękką szczoteczką.

Reklama

Uwagi

Krem może być również stosowany na wilgotną protezę - w takim przypadku należy nakładać krem ostrożnie, unikając kontaktu końcówki tuby z protezą, gdyż wilgoć po dostaniu się do tuby może spowodować stwardnienie wyrobu, co uniemożliwi wyciśnięcie kremu z tuby. W trakcie stosowania preparatu należy kontrolować stan jamy ustnej.

Pharmindex