Adhenal Plus

Spis treści

Adhenal Plus - skład

Preparat zawiera: sól sodową i wapniową kopolimeru bezwodnika kwasu maleinowego z eterem metylowinylowym, sól sodową karboksymetylocelulozy, wazelinę białą, parafinę ciekłą, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), aromat miętowy, krzemionkę koloidalną, sacharynę, erytrozynę (E127).

Adhenal Plus - Działanie

O. Preparat mocujący do protez zębowych. Uszczelnia protezę i zapobiega przenikaniu drażniących cząstek pokarmu pomiędzy protezę a podniebienie, przez co zapewnia jej stabilność przez wiele godzin. Pod wpływem wilgoci na powierzchni protezy tworzy się lepka warstwa adhezyjna umożliwiająca stabilizację protezy i zwiększająca jej przyczepność do śluzówki jamy ustnej. Ma miętowy smak.

Adhenal Plus - wskazania

Z. Krem uszczelnia i poprawia retencję protezy oraz zwiększa siłę zgryzu zwłaszcza w czasie adaptacji do protez pacjentów z trudnymi warunkami anatomicznymi, nie zapewniającymi odpowiedniej stabilności protezy, jak również u pacjentów, u których względy psychiczne decydują o utrudnionej adaptacji do protezy. Może być stosowany również w przypadkach długotrwałego użytkowania protezy, w wyniku którego dochodzi do osłabienia retencji.

Adhenal Plus - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Adhenal Plus - ostrzeżenia

Nie stosować preparatu w przypadku chorób błony śluzowej jamy ustnej bez konsultacji z lekarzem.

Adhenal Plus - efekty uboczne

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne błony śluzowej jamy ustnej lub całego organizmu.

Adhenal Plus - dawkowanie

S. Oczyścić i wysuszyć protezę. Na powierzchnię protezy, przylegającą do podniebienia lub do dziąsła, nanieść kilka krótkich pasków kremu, niezbyt blisko jej krawędzi. W razie potrzeby można krem nałożyć na tylną część protezy szczęki i nieznacznie zwiększyć ilość kremu. Wypłukać jamę ustną, założyć protezę na właściwe miejsce w jamie ustnej, docisnąć i na kilka sekund przygryźć. Nie jeść i nie pić przez 5 min. od założenia protezy. Po użyciu kremu dokładnie zamknąć tubę, chroniąc krem przed wilgocią. Po używaniu protezy w ciągu dnia należy usunąć krem z jej powierzchni (np. za pomocą suchego, miękkiego materiału lub wacika zwilżonego olejem jadalnym), po czym spłukać protezę wodą, jednocześnie oczyszczając jej powierzchnię miękką szczoteczką.

Adhenal Plus - uwagi

Krem może być również stosowany na wilgotną protezę - w takim przypadku należy nakładać krem ostrożnie, unikając kontaktu końcówki tuby z protezą, gdyż wilgoć po dostaniu się do tuby może spowodować stwardnienie wyrobu, co uniemożliwi wyciśnięcie kremu z tuby. W trakcie stosowania preparatu należy kontrolować stan jamy ustnej.

Pharmindex