Apichrom

Reklama

Działanie

Suplement diety. Pyłek kwiatowy to źródło polisacharydów (w tym błonnika z pyłku kwiatowego) oraz związków lipidowych i białkowych. Chrom jest mikroelementem niezbędnym do prawidłowego metabolizmu węglowodanów i lipidów. Poprawia przyswajalność glukozy przez komórki, wpływa na uregulowanie poziomu glukozy we krwi i tolerancję węglowodanów, a także reguluje gospodarkę lipidową organizmu. Połączenie błonnika pokarmowego i chromu szczególnie polecane jest osobom z nadwagą i nadmiernym apetytem. Błonnik pokarmowy powoduje uczucie sytości, a chrom poprzez zwiększenie przyswajalności glukozy przez komórki zmniejsza zapotrzebowanie na słodkie pokarmy.

Wskazania

Nadwaga i nadmierny apetyt. Uzupełnianie niedoboru witamin z grupy B w czasie stosowania diet odchudzających.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób uczulonych na produkty pochodzenia pszczelego.

Dawkowanie

Doustnie. 1 tabletka 2 razy dziennie ok. 30 min. przed posiłkiem. Przyjmowanie preparatu powinno trwać około miesiąca. Po 2-tygodniowej przerwie można ponownie rozpocząć przyjmowanie preparatu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu.

Pharmindex