Astra Tech Implant System

Spis treści

Astra Tech Implant System - Działanie

System implantologiczny. Umożliwia wybór procedury chirurgicznej jedno- lub dwuetapowej. Zaprojektowany do natychmiastowego i wczesnego obciążania.
KOMPONENTY CHIRURGICZNE
Implanty dostępne w 4 rozmiarach, od wąskiej do szerokiej platformy (wew. połączenie w kształcie sześciokąta o średnicy 3,5; 4,0; 4,5; 5,0 mm).
Conical Seal Design™ (stożkowe połączenie) charakteryzuje się dystrybucją obciążeń redukującą powstawanie największych przeciążeń, minimalizacją mikroruchów i mikroprzecieku, szybką i prostą procedurą użycia.
MicroThread™ (powierzchnia z mikrogwintem) posiada trzykrotny lub większy wzrost przenoszenia obciążeń. Charakteryzuje się optymalizacją dystrybucji obciążeń, redukującą powstawanie największych przeciążeń, ochroną kości brzeżnej.
OsseoSpeed™ - tytanowa powierzchnia implantu modyfikowana fluorem, stymulująca większe i wcześniejsze powstawanie kości. Dzięki temu możliwy jest wzrost kontaktu implant-kość i mocniejsze połączenie.
Śruby zamykające z wew. stożkowym połączeniem z implantem. Kształt ułatwia umieszczanie a potem odzyskiwanie śruby oraz zapobiega wrastaniu tkanek do wnętrza implantu.
Łączniki gojące - elementy montowane przezśluzówkowo do użytku tymczasowego, wykorzystywane do kształtowania estetycznego i naturalnego przebiegu tkanek miękkich. Stożkowe połączenie z implantem tworzy stabilną konstrukcję i utrzymuje tkanki miękkie w dobrej kondycji.
KOMPONENTY PROTETYCZNE
Łączniki do uzupełnień protetycznych cementowanych
Łącznik bezpośredni (Direct Abutment) - zaprojektowany do tworzenia prac protetycznych na zasadzie konwencjonalnych procedur dla koron i mostów. Zawiera kompletny zestaw artykułów potrzebnych do przeprowadzenia procedury protetycznej i laboratoryjnej. Łącznik Cast - to - używany zgodnie z tradycyjną techniką jako abutment indywidualny. Profil BiAbutment - używany do pojedynczych lub złożonych prac protetycznych cementowanych na uprzednio przygotowanych łącznikach. Łącznik ST - prefabrykowany łącznik, szczególnie stosowany do odbudów pojedynczych.
Łączniki do uzupełnień protetycznych przykręcanych
Łącznik UniAbutment - dostępny w kilku wysokościach i dwóch stożkowych zakończeniach: 20st. i 45st.. Pozwala to na pasywne wprowadzenie pracy protetycznej pod kątem odpowiednio 40st. lub 90st.. Łącznik ten zalecany jest przy złym gojeniu się tkanek miękkich, spowodowanym zamontowaniem uzupełnienia ostatecznego. Czapki gojące ProHeal dopasowują się do rozszerzenia 20st. i 40st.. Łącznik kątowy - jest używany do kompensacji położenia implantu.
KOMPONENTY PROTETYCZNE I LABORATORYJNE
Wyciski z poziomu implantu i łącznika - system pozwala na pobieranie wycisku zarówno z poziomu implantu jak i poziomu łącznika przy użyciu zamkniętych i otwartych łyżek wyciskowych. Transfery wyciskowe i repliki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić właściwe przeniesienie informacji na model. Precyzyjnie wykonane komponenty minimalizują ryzyko błędu. Repliki implantów i łączników - Indeksacja - podwójny wew. hex implantu pozwala na użycie transferu implantu ST i transferu implantu 3,5 ST razem z odpowiadającymi im replikami implantów. Cylindry do uzupełnień protetycznych przykręcanych - półwypalone cylindry, wypalone cylindry, cylindry tytanowe i tymczasowe oferują szeroką gamę uzupełnień protetycznych, umożliwiającą wybór idealnej metody i materiałów do konstrukcji mostów, które można odłączać. Cylindry do uzupełnień protetycznych cementowanych - różne typy cylindrów zaprojektowane do wykonania tymczasowych i ostatecznych koron i mostów. Są wsparciem do wykonania uzupełnień cementowanych opartych na łącznikach indywidualizowanych. Mocowania i cylindry do uzupełnień typu overdenture - stworzone dla uzupełnień opartych na belce i na kuli.

Astra Tech Implant System - uwagi

Pharmindex