Znajdź lek

Źródło

Baikaderm

Działanie

Zespół flawonów izolowanych z korzenia tarczycy bajkalskiej działa przeciwzapalnie, redukując syntezę mediatorów zapalnych, ponadto hamuje uwalnianie histaminy zmniejszając przepuszczalność naczyń włosowatych, dzięki czemu łagodzi obrzęk towarzyszący stanom zapalnym. Alantoina działa przeciwzapalnie oraz korzystnie wpływa na proces gojenia i regeneracji skóry.

Wskazania

Leczenie stanów zapalnych skóry objawiających się zaczerwienieniem, obrzękiem, świądem, bólem i suchością, w tym także w stanach zapalnych o nieznanej etiologii bez przerwania ciągłości skóry. Łagodzenie podrażnień skóry powstałych w wyniku np. ukąszenia owadów, depilacji, niewielkich otarć naskórka, lekkich oparzeń termicznych i słonecznych, zmian rumieniowych powstałych w następstwie ekspozycji skóry na promienie UV np. po fototerapii oraz podrażnień skóry środkami chemii gospodarczej. Leczenie uzupełniające w terapii trądziku grudkowo-krostkowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na skórę uszkodzoną oraz na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących.

Środki ostrożności

W przypadku, gdy po upływie 7-10 dni stosowania preparatu nie nastąpi poprawa stanu skóry i/lub wystąpi pogorszenie, należy zwrócić się po poradę do lekarza specjalisty. Ze względu na zawartość alkoholu stearylowego lek może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość benzoesanu sodu lek może powodować niewielkiego stopnia podrażnienia skóry, oczu i błon śluzowych. Nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone, dlatego nie zaleca się stosowania.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: jednorazowo stosować ok. 2 cm kremu na miejsca chorobowo zmienione 3-4 razy dziennie. Krem można stosować pod opatrunki okluzyjne.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex