Znajdź lek

Źródło

Beta-Karoten Complex

Działanie

Suplement diety. Beta-Karoten w połączeniu z kompleksem cennych dla urody witamin, stanowi unikalną formułę wspomagającą piękny wygląd skóry. Beta-karoten wraz z witaminą C i E należą do grupy najsilniejszych antyutleniaczy, neutralizujących szkodliwe działanie wolnych rodników, które powstają w dużej ilości szczególnie podczas opalania i mogą przyczynić się do przedwczesnego procesu starzenia się skóry. Ponadto beta-karoten, gromadząc się w naskórku, nadaje skórze piękny słoneczny odcień, utrwala opaleniznę, pomaga także uodpornić skórę od wewnątrz podczas ekspozycji na promieniowanie UV w czasie intensywnego korzystania z kąpieli słonecznych, jak również na solarium. Witaminy z grupy B, przede wszystkim kwas pantotenowy, wpływają pozytywnie na dobrą kondycję, nawilżenie oraz piękny wygląd skóry. Dodatkowo beta-karoten pozytywnie wpływa na system immunologiczny oraz dobry wzrok.

Wskazania

Uzupełnienie diety w beta-karoten i witaminy. Preparat polecany dla osób chcących uzyskać efekt pięknego koloru skóry latem i zimą, utrwalenia opalenizny, naturalnej ochrony skóry przed promieniami UV, szczególnie podczas opalania a także korzystania z solarium.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. 1-4 tabletki dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex