Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Bio-Oss

Działanie

System do sterowanej regeneracji kości i sterowanej regeneracji tkanek. Naturalny, wysoko oczyszczony minerał kostny pochodzący z tkanek wołowych.Właściwości osteokondukcyjne materiału wynikają z jego podobieństwa do struktury kości ludzkiej (naturalny apatyt drobnokrystaliczny). Struktura mineralna materiału cechuje się wysoką porowatością, posiada dużą powierzchnię wewnętrzną oraz działa jak rusztowanie zapewniając wrastanie nowej kości w strukturę materiału. Naturalny skład chemiczny i struktura krystaliczna materiału zapewniają powolną resorpcję materiału przez osteoblasty w procesie naturalnej przebudowy kości. Dzięki powolnej resorpcji materiał stabilizuje objętość augmentowanej kości przez długi czas.

Wskazania

Odbudowa i rekonstrukcja wyrostków zębodołowych; odbudowa ubytków kostnych po zabiegach resekcji wierzchołka korzenia, wyłuszczenia torbieli, operacyjnym usuwaniu cofniętych zębów; wypełnianie zębodołów po ekstrakcji z zachowaniem wyrostków zębodołowych; wypełnianie przestrzeni w przypadku większych ubytków kości; implantologia: przygotowanie łoża do implantu, stabilizowanie implantu natychmiastowego, wypełnianie dehiscencji kości; podnoszenie dna zatoki szczękowej; periodontologia: wypełnianie ubytków kostnych, funkcja utrzymywania przestrzeni w sterowanej regeneracji tkanek w obrębie przyzębia.

Dawkowanie

Bio-Oss Spongiosa: Przed implantacją wymieszać granulat z krwią pacjenta lub roztworem soli fizjologicznej. Aplikować materiał do ubytku za pomocą sterylnych instrumentów (nie należy przepełniać objętości ubytku). Zaleca się przykryć wprowadzony materiał membraną pełniącą funkcję bariery ochronnej oraz zapobiegającej wrastaniu nabłonka i tworzeniu blizny wciągającej.
Bio-Oss Collagen: Przed implantacją można podzielić materiał na kawałki wymaganej wielkości za pomocą sterylnej pincety lub nożyczek, na sucho lub po wcześniejszym zwilżeniu (krwią lub roztworem soli fizjologicznej). Zaleca się przykryć wprowadzony materiał membraną pełniącą funkcję bariery ochronnej.
Bio-Oss Block: Przed implantacją dopasować blok do wymaganej wielkości za pomocą skalpela i umieścić ciasno w ubytku. W razie potrzeby zwilżyć blok wcześniej pobraną krwią pacjenta i wymodelować w miejscu implantacji. Zaleca się przykryć wprowadzony materiał membraną pełniącą funkcję bariery ochronnej.

Uwagi

Pharmindex