Znajdź lek

Źródło

Bio-Selen + Cynk

Działanie

Suplement diety. Selen jako składnik selenoprotein odgrywa zarówno rolę strukturalną jak i enzymatyczną. Znany jest głównie jako przeciwutleniacz i katalizator produkcji czynnego hormonu tarczycy. Selen pobudza układ immunologiczny do wzrostu produkcji przeciwciał i powoduje zwiększoną aktywność komórek immunologicznych. Co więcej, synergiczne działanie selenu z witaminą E przyczynia się do opóźniania procesów starzenia oraz przyspieszenia regeneracji komórek. Ponadto pierwiastek ten jest konieczny do prawidłowego wzrostu oraz odgrywa ważną rolę w przekazywaniu impulsów nerwowych w ośrodkowym układzie nerwowym. Źródłem selenu w preparacie jest SelenoPrecise® - opatentowane drożdże selenowe. Oprócz tego preparat zawiera antyutleniacze, takie jak: cynk, witaminy A, B6, C i E, które współdziałają i wspierają system ochronny organizmu. Taka kombinacja składników zapewnia najlepszą przyswajalność selenu przez organizm oraz stanowi kompleksową ochronę przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników.

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla osób z osłabionym systemem immunologicznym. Zalecany jest również dla osób starszych ( reumatyzm, bóle stawowe) i przewlekle chorych.

Dawkowanie

Doustnie. 1 tabletka dziennie w czasie posiłku. Dawkowanie można zwiększyć do 2 tabletek na dobę po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex