Znajdź lek

Źródło

Bioanacid

Działanie

Kleiki polisacharydowe z aloesu, prawoślazu i jęczmienia chronią śluzówkę żołądka przed drażnieniem mechanicznym (pokarm) i chemicznym (kwas solny i pepsyna), odtwarzają naturalną barierę ochronną żołądka, regenerują zniszczoną i podrażnioną śluzówkę i w ten sposób uwalniają od bólu. Kompleks Liguflos® pochodzący z rumianku ma właściwości antyrodnikowe i przeciwzapalne. Naturalne skały osadowe limestone i nahcolite neutralizują kwaśną treść żołądka, uwalniając w ten sposób od uczucia palenia i pieczenia w żołądku.

Wskazania

Bioanacid jest wskazany w zwalczaniu uczucia "nadkwaśności", pieczenia i bólu żołądka, spowodowanego podrażnieniem błony śluzowej, wynikającym ze zgagi, zapalenia żołądka czy gastralgii. Bioanacid wykazuje działanie ochronne w sytuacjach, które mogą wywołać podrażnienie żołądka (przez substancje drażniące, stres psychofizyczny, zmiany pór roku, niewłaściwy tryb życia, stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Bioanacid może być stosowany w trakcie leczenia farmakologicznego lekami z grupy inhibitorów pompy protonowej oraz antagonistów H2, przy chronicznym lub ostrym nieżycie żołądka, w terapii refluksu żołądkowo-przełykowego, wrzodów dwunastnicy, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeciwwskazania

Nie używać w razie nadwrażliwości lub uczulenia na jeden lub kilka składników.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabletkę w razie potrzeby. Dawka maks. to 6 tabletek dziennie. Ssać powoli aż do całkowitego rozpuszczenia tabletki w ustach. Powtórzyć, w razie konieczności, kilka razy dziennie. Unikać przyjmowania produktu podczas głównych posiłków. Można go przyjmować przez dłuższy okres czasu.

Uwagi

Jeżeli symptomy nie miną, skontaktować się z lekarzem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex