Znajdź lek

Źródło

Blephaclean

Działanie

Sterylne chusteczki do jednorazowego użycia, które pozwalają na utrzymanie powieki w czystości, nie naruszając jednocześnie naturalnej bariery ochronnej (mikrobiologicznej) skóry wokół oczu.

Wskazania

Codzienna higiena powiek, zwłaszcza w przypadku: wrażliwej skóry powiek i okolic oczu, konieczności usunięcia zanieczyszczeń, pyłków i wydzieliny z powiek (z powodu alergii lub infekcji), istniejącego podrażnienia, stanu zapalnego lub zakażenia powiek (zapalenie skóry powiek, zaburzenia czynności gruczołów Meiboma (MGD), jęczmień, gradówka, suchość oka itp.), przed i po operacji (takich jak iniekcje wewnątrzgałkowe, laserowe korekcje wad wzroku, operacje usunięcia zaćmy), zgodnie z zaleceniami lekarza. Preparat może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 3 miesięcy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka.

Działania niepożądane

Podczas stosowania zgłaszano: pieczenie lub uczucie swędzenia przez kilka minut po użyciu, zaczerwienienie lub obrzęk powiek, reakcje alergiczne.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed zabiegiem lub operacją okulistyczną: 2 razy dziennie przez 5 dni lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W pozostałych przypadkach: 2 razy dziennie, rano i wieczorem, przez 3 tyg., a następnie raz dziennie przez 3 miesiące lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Niektóre stany zapalne powiek są przewlekłe i wtedy należy stosować higienę powiek i ich brzegów systematycznie i długoterminowo. Nie wymaga spłukiwania po użyciu. Jeżeli objawy nasilają się, należy zaprzestać używania preparatu i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Uwagi

W przypadku noszenia soczewek kontaktowych należy je zdjąć przed zastosowaniem preparatu. Ze względu na zawartość naturalnych ekstraktów roślinnych kolor chusteczek (roztworu) może się różnić.

Pharmindex