Znajdź lek

Źródło

Bratek fix

Działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających  wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. 

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w objawowym leczeniu łagodnych łojotokowych zmian skórnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ziele fiołka trójbarwnego lub salicylany.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczających danych.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w trakcie ciąży lub laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania w tym okresie. Brak danych dotyczących wpływu na płodność.

Działania niepożądane

Odnotowano jeden przypadek hemolizy po podaniu doustnym ziela fiołka trójbarwnego, u dziecka z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie jest znana częstość występowania.

Dawkowanie

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 2 saszetki ziela fiołka zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez ok. 5-7 minut. Pić 1-2 razy dziennie po posiłkach po 3/4 szklanki naparu. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 4 tyg. podczas stosowania produktu, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Uwagi

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu produktu leczniczego na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex