Znajdź lek

Źródło

Clarastill

Działanie

Preparat do nawilżania powierzchni oka w postaci kropli o działaniu odżywczym, ochronnym i powlekającym. Zawarty w roztworze glicerol powoduje uwalnianie wody z tkanek oka, dzięki czemu na powierzchni rogówki wytwarza się cienka warstwa wodna. Karboksymetyloceluloza powoduje tworzenie się wiskoelastycznego żelu o właściwościach reologicznych podobnych do naturalnego płynu łzowego. Ponadto N-acetylokarnozyna ma działanie przeciwutleniające - chroni tkanki oka przed działaniem wolnych rodników. Preparat nie powoduje przejściowych zaburzeń widzenia po zakropleniu.

Wskazania

Nawilżanie powierzchni gałki ocznej w przypadku dolegliwości powodowanych przez czynniki mechaniczne (np. noszenie soczewek kontaktowych), niekorzystne oddziaływanie środowiska (np. klimatyzacja, dym, pył, promienie słoneczne) lub długotrwałą pracę obciążającą narząd wzroku (np.: przy monitorze komputera).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Zakażenia oka.

Dawkowanie

Zakroplić 1-2 krople do worka spojówkowego. Stosować tak często, jak to potrzebne. Nie wkraplać jednocześnie z innymi preparatami do oczu.

Uwagi

Krople mogą być stosowane u osób używających twardych i miękkich soczewek kontaktowych. Preparat może być stosowany przez 30 dni po otwarciu opakowania; po otwarciu przechowywać w lodówce (2-8st.C).

Pharmindex