Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Crotamiton Farmapol

Spis treści

Reklama

Crotamiton Farmapol - skład

1 g maści lub 1 g płynu zawiera 100 mg krotamitonu.

Reklama

Crotamiton Farmapol - działanie

Lek o działaniu przeciwświerzbowym i przeciwświądowym do stosowania miejscowego. Działa na zakażenia wywołane przez Sarcoptes Scabiei. Łatwo przenika do skóry.

Reklama

Crotamiton Farmapol - wskazania

Leczenie świerzbu. Leczenie objawowe świądu różnego pochodzenia, w tym świądu alergicznego i świądu po ukąszeniu owadów.

Reklama

Crotamiton Farmapol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na krotamiton lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ostre, sączące się zmiany zapalne skóry, niezależne od przyczyny. Nie stosować do oczu, na skórę wokół oczu oraz uszkodzoną skórę.

Reklama

Crotamiton Farmapol - ostrzeżenia

Należy unikać kontaktu preparatu z twarzą, oczami, skórą wokół oczu, błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą. Ostrożnie stosować w miejscach szczególnie wrażliwych, jak np. okolice pach i narządów płciowych. Nie stosować u pacjentów, u których wystąpiło podrażnienie po pierwszym zastosowaniu preparatu. Jeśli objawy świądu utrzymują się lub w razie wystąpienia świądu w okolicy narządów płciowych, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Reklama

Crotamiton Farmapol - ciąża

Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i podczas karmienia piersią. Nie wiadomo, czy krotamiton przenika do mleka matki.

Reklama

Crotamiton Farmapol - efekty uboczne

Niekiedy lek może wywołać odczyny alergiczne (przejściowo rumień) i uczucie ciepła; w razie ich wystąpienia, należy natychmiast przerwać leczenie. Preparat może powodować podrażnienie, jeżeli przedostanie się do otwartych podnaskórkowych korytarzy utworzonych przez świerzbowce.

Crotamiton Farmapol - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Leczenie objawowe świądu: wcierać maść lub płyn 2-3 razy na dobę w miejsca na skórze, gdzie występuje swędzenie, aż do ustąpienia świądu, co powinno nastąpić po 6-10 h. Leczenie świerzbu: po uprzedniej kąpieli i wysuszeniu skóry, wcierać maść lub płyn w skórę ciała (z wyjątkiem twarzy i owłosionej skóry głowy) raz na dobę, najlepiej na noc, przez 3-5 dni; po upływie 2-3 dni od ostatniego smarowania, należy wziąć kąpiel i zmienić bieliznę osobistą i pościelową. U dzieci w wieku powyżej 1 rż. wystarcza jednorazowe zastosowanie. Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku do 12 miesiąca życia.

Crotamiton Farmapol - uwagi

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi lub obsługiwania maszyn oraz sprawność psychofizyczną.


Podobne leki
Delacet

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!