Znajdź lek

DebridatDebridat to lek, którego głównym zadaniem jest regulacja pracy jelit. Dostępny jest wyłącznie na receptę, a z organizmu wydalany jest wraz z moczem. Preparat hamuje napięcie ścian jelit oraz pobudza mięśnie z osłabioną motoryką.

Spis treści

Działanie

Preparat muskulotropowy, przeciwskurczowy. Działa w przewodzie pokarmowym na motorykę jelit. Trimebutyna jest agonistą receptorów enkefalinergicznych. Stymuluje ruchliwość jelit poprzez wyzwalanie fal fazy III rozchodzących się z migrującego kompleksu motorycznego oraz hamuje ruchliwość wyzwoloną uprzednią stymulacją. In vitro oddziałuje poprzez blokowanie kanałów sodowych oraz hamowanie wydzielania przekaźnika neuronów nocyceptywnych. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1-2 h. Eliminacja leku jest szybka, głównie z moczem. Ok. 70% wydalane jest w ciągu 24 h.

Wskazania

Leczenie objawowe: zaburzeń motoryki i dolegliwości jelitowych związanych z czynnościowymi zaburzeniami przewodu pokarmowego oraz bólu związanego z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.