Źródło

DebutirDebutir to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która odżywia komórki nabłonka jelit, ale również wspomaga dbanie o właściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Debutir zalecany jest do postępowania dietetycznego, w czasie takich dolegliwości, jak: zespół jelita nadwrażliwego, przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, biegunki oraz wzdęcia brzucha. 

Reklama

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający maślan sodu, który odżywia komórki nabłonka jelit i pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy przewodu pokarmowego. Matryca trójglicerydowa zabezpiecza przed całkowitym wykorzystaniem maślanu w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na jego dostarczenie do jelita cienkiego i grubego.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w: chorobach jelita grubego przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej, zespole jelita nadwrażliwego (IBS), zaburzeniach wchłaniania, prowadzących do niedoboru składników odżywczych, utraty masy ciała lub nieprawidłowego wzrastania u dzieci, zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, dyspepsja, biegunki, niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa), zaburzeniach flory jelitowej, m.in. po długotrwałej antybiotykoterapii, w przebiegu niektórych chorób przewlekłych (choroby trzustki, wątroby, nerek).

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadkach, gdy połykanie kaps. sprawia trudność. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 7. rż.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 m. Dzieci powyżej 7. rż.: 1 kaps. dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tyg. Kaps. należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając letnią lub chłodną wodą. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

Reklama

Uwagi

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat nie zawiera cukrów. Produkt jest żywnością niekompletną pod względem odżywczym. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Preparat posiada zapach charakterystyczny dla substancji aktywnej – maślanu sodu.

Pharmindex