} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Debutir

Debutir to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która odżywia komórki nabłonka jelit, ale również wspomaga dbanie o właściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Debutir zalecany jest do postępowania dietetycznego, w czasie takich dolegliwości, jak: zespół jelita nadwrażliwego, przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, biegunki oraz wzdęcia brzucha. 
Spis treści

Reklama

Debutir - skład

1 czopek zawiera: maślan sodu, alginian sodu, karboksymetyloceluloze, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych z dodatkiem mono- i diglicerydów.

Reklama

Debutir - działanie

Wyrób medyczny. Wytwarza na powierzchni błony śluzowej odbytnicy powłokę o bardzo dobrych właściwościach mukoadhezyjnych (przylegania) i wysokiej barierowości. Dzięki temu chroni i nawilża odbytnicę oraz wytwarza środowisko sprzyjające odtworzeniu naturalnego stanu fizjologicznego błony śluzowej odbytnicy. Oddziałuje na tkanki odbytnicy w sposób fizyczny, zapewniając mechaniczną ochronę. Czopek wykazuje zdolność do szybkiego pęcznienia i zachowania swojej struktury po zwilżeniu, dzięki czemu wytwarza w odbytnicy wilgotną powłokę o znacznej lepkości, plastyczności i dobrej barierowości.

Reklama

Debutir - wskazania

Odtworzenie naturalnego stanu fizjologicznego błony śluzowej odbytnicy. Wspomaganie regeneracji nadżerek, pęknięć lub innych ubytków w obrębie błony śluzowej odbytnicy. Łagodzenie objawów bolesnego wypróżniania związanego z uszkodzeniem nabłonka lub istnieniem procesu zapalnego odbytnicy. Wspieranie regeneracji tkanek kanału odbytu po zabiegach chirurgicznych lub radioterapii.

Reklama

Debutir - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję wchodzącą w skład czopków. Zmiany nowotworowe odbytnicy. Silny, ostry ból okolicy odbytu. Krwawienie z odbytnicy samoistne lub przy wypróżnianiu, rozumiane jako występowanie jasnoczerwonej krwi na stolcu.

Reklama

Debutir - ostrzeżenia

Nie stosować w trakcie innych doodbytnicznych wyrobów i leków bez porozumienia i konsultacji z lekarzem. Nie stosować dopochwowo. Preparat przeznaczony wyłącznie do stosowania doodbytniczego - nie spożywać wyrobu.

Reklama

Debutir - ciąża

W ciąży i w trakcie karmienia stosowanie preparatu wyłącznie na wyraźne zlecenie lekarskie.

Reklama

Debutir - dawkowanie

Dorośli. Zaleca się stosować 1 czopek na dobę. Przerwa pomiędzy pierwszą a kolejną aplikacją czopka nie powinna być krótsza niż 24 h. Przed aplikacją należy umyć ręce. Czopek należy umieścić w kanale odbytu. Wprowadzenie czopka do odbytu najwygodniej jest wykonać w pozycji bocznej, leżącej, z lekko podkurczonymi nogami. Zaleca się aplikację czopka na noc. Po użyciu, należy umyć ręce. Czopki doodbytnicze można stosować przez 5 dni. Stosowanie preparatu w porozumieniu z lekarzem może być kontynuowane do 10 dni.

Debutir - uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Czopka nie należy wydobywać poprzez wyciskanie.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!