Dla Ciebie, na zdrowie!

Doppelherz Energovital Tonik K

Spis treści

Reklama

Doppelherz Energovital Tonik K - skład

20 ml płynu zawiera: 400 mg wyciągu płynnego (1:1) i 220 mg wyciągu płynnego (1:2) z owoców głogu, 100 mg wyciągu płynnego (1:1) z liści melisy, 100 mg wyciągu płynnego (1:1) z liści rozmarynu i 100 mg wyciągu płynnego (1:1) z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera 17% etanolu, miód i cukier inwertowany.

Reklama

Doppelherz Energovital Tonik K - działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie, wyłącznie w podanych wskazaniach. Skuteczność leku opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu leczniczym.

Reklama

Doppelherz Energovital Tonik K - wskazania

Tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Reklama

Doppelherz Energovital Tonik K - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Doppelherz Energovital Tonik K - ostrzeżenia

W związku z zawartością alkoholu nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz u dzieci. Z uwagi na zawartość cukru inwertowanego nie zaleca się stosowania u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy. Dawka leku (20 ml) zawiera 2,8 g alkoholu, co odpowiada 70 ml piwa 95% obj.) lub 30 ml wina (12% obj.). Dawka dobowa (60-80 ml) odpowiada 1-1,4 ww (wymiennika węglowodanowego).

Reklama

Doppelherz Energovital Tonik K - ciąża

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Doppelherz Energovital Tonik K - efekty uboczne

Nie stwierdzono przy podanym dawkowaniu. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń kozłka lekarskiego może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).

Doppelherz Energovital Tonik K - interakcje

Alkohol i wyciągi ziołowe zawarte w leku mogą wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.

Doppelherz Energovital Tonik K - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 20 ml 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Dzieci i młodzież: nie zaleca się stosowania. W przypadku samoleczenia bez diagnozy lekarskiej - nie zaleca się stosowania dłużej niż 2 tyg. Jeśli po 2 tyg. stosowania objawy nie ustąpią lub się nasilą - pacjent powinien przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Doppelherz Energovital Tonik K - uwagi

Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może wpływać negatywnie na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie maszyn. Nie zaleca się przyjmowania preparatu przed prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!