Znajdź lek

Źródło

EmofixEmofix to maść ochronna, która wzmacnia działanie naturalnych czynników krzepnięcia krwi. Jej rolą jest zapobieganie i powstrzymywanie krwawienia ze skóry oraz błon śluzowych, jak np.: krwotok z nosa czy z niewielkich ran skórnych. Sprawdź środki ostrożności oraz dawkowanie maści. 

 

 

 

Działanie

Hemostatyczna maść ochronna. Wzmacnia działanie naturalnych czynników krzepnięcia krwi, tworzy mechaniczną barierę ochronną.

Wskazania

Zapobieganie i powstrzymywanie epizodów krwawienia ze skóry i błon śluzowych, takich jak: krwotok z nosa wywołany samoistnie lub spowodowany urazem, krwawienia z drobnych ran skórnych, itp.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W pierwszych dniach leczenia mogą pojawić się: pieczenie, swędzenie w nosie lub wyciek z nosa. Objawy te ustępują w trakcie terapii. W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie.

Dawkowanie

Aby zahamować krwawienie: należy pokryć odpowiednią ilością maści krwawiące miejsce. Aby zapobiec nawrotom krwawienia: stosować maść 2 razy dziennie, przez co najmniej 2 tygodnie po ostrym epizodzie krwawienia lub zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku stosowania na błonę śluzową nosa zaleca się użycie aplikatora dołączonego do opakowania.

Uwagi

Pharmindex