Znajdź lek

Źródło

Fixsin

Działanie

Wyrób medyczny do płukania nosa i zatok. Roztwór chlorku sodu udrożnia i oczyszcza nos i zatoki z nadmiernej wydzieliny oraz zalegającego śluzu, przez co ogranicza gromadzenie się czynników mających wpływ na powstawanie infekcji.

Wskazania

Preparat zaleca się stosować w celu prewencyjnej, objawowej lub pooperacyjnej pielęgnacji nosa i zatok, głównie w przypadku: zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa różnego pochodzenia, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, dla utrzymania higieny nosa i zatok.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek sodu. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady przegrody nosowej lub infekcji ucha. Po odbytej operacji ucha lub u dzieci poniżej 4 lat przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Do płukania nie używać wrzątku, gorącej ani nieprzegotowanej wody.

Ciąża i laktacja

Preparat jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dawkowanie

1 saszetka w połączeniu ze 240 ml wody tworzy roztwór do płukania nosa i zatok. Dorośli i dzieci powyżej 4 rż.: płukanie przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub według wskazań lekarza. 1 h po płukaniu nie należy wychodzić na zewnątrz (przy temp. poniżej 19st.C). Płukanie należy przeprowadzać najpóźniej na godzinę przed snem.

Uwagi

Dzieci mogą stosować zestaw jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Preparat nie wpływa negatywnie na prowadzenie pojazdów, obsługę maszyn i urządzeń mechanicznych.

Pharmindex