Znajdź lek

Źródło

Floractin

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w celu odbudowy i utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne u niemowląt (również wcześniaków i noworodków z niską masą urodzeniową), dzieci i dorosłych w celu: zmniejszenia ryzyka powikłań występujących podczas antybiotykoterapii oraz po jej zakończeniu, skrócenia czasu trwania biegunki, wspomagania układu odpornościowego oraz zachowania równowagi mikroflory jelitowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki, niemowlęta i dzieci poniżej 12 lat: 1 kaps. dziennie. Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 2 kaps. dziennie. W przypadku niemowląt i małych dzieci należy otworzyć kapsułkę, po czym dodać jej zawartość do spożywanego pokarmu. Nie należy mieszać zawartości kapsułki ze zbyt zimnymi lub gorącymi posiłkami. W przypadku antybiotykoterapii można przyjmować w tym samym czasie jak antybiotyk.

Uwagi

Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, sacharozy oraz glutenu. Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Pharmindex