Znajdź lek

Źródło

Floragyn płyn do irygacji

Działanie

Wyrób medyczny zawierający 4 szczepy bakterii kwasu mlekowego: L. delbrueckii subsp. bulgaricus, L. bifidus (B. bifidum), L. acidophilus, L. thermophilus (S. thermophilus), kwas mlekowy, alfa-bisabolol, chlorheksydynę. Oczyszcza błonę śluzową pochwy, pozostawiajac uczucie świeżości i czystości, nie naruszając delikatnej równowagi flory bakteryjnej. Specjalnie dobrane, delikatne składniki nie wywołują swędzenia, podrażnień lub uczuleń. Płyn jest zalecany z uwagi na swoje działanie profilaktyczne oraz wspomagające w odbudowie, w najkrótszym możliwym czasie, flory bakteryjnej pochwy zubożałej na skutek leczenia farmakologicznego, infekcji grzybiczych sromu i pochwy wywołanych przez Candida vaginalis. Zalecany po krwawieniach menstruacjnych w celu zapewnienia natychmiastowego efektu odświeżenia oraz regeneracji i odbudowy flory bakteryjnej pochwy. Przydatny również w częstej higienie miejsc intymnych: szczególnie po stosunku płciowym oraz w usuwaniu wydzielin.

Wskazania

Irygacje dopochwowe do higieny intymnej na bazie lizatów pałeczek mlekowych o działaniu przywracającym naturalne pH pochwy.

Dawkowanie

Preparat przeznaczony do stosowania dopochowego. Nacisnąć kciukiem nasadkę, aż do oderwania jej części od znajdującego się poniżej korka, a następnie pociągnąć nasadkę w przeciwnym kierunku. Trzymając uchwyt kaniuli, chroniony przez nasadkę, pomiędzy palcami, wyciągnąć kaniulę, zdjąć nasadkę, wprowadzić kaniulę do pochwy i rozpocząc mycie. Aby ułatawić aplikację preparatu oraz dokładnie wykorzystać zawartość flakonu, należy wybrać najwygodniejszą pozycję, która pozwoli na stopniowe uwalnianie preparatu. Używanie płukanki: wstrząsnąć flakonem przed użyciem, a następnie przystapić do mycia. Preparat należy wyciskać stopniowo naciskając flakon. Po zakończeniu aplikacji nie spłukiwać wodą. Ewentualne pojawienie się osadu nie świadczy o zmianach produktu lecz o dużej ilości lizatów pałeczek kwasu mlekowego. Wstrząśnięcie flakonem przywraca naturalną jednolitą mleczną strukturę produktu.

Uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Pharmindex