Znajdź lek

Źródło

HA BIOCER proszek

Działanie

O.Ceramiczny materiał syntetyczny, odpowiadający chemicznie i mineralogicznie naturalnemu nieorganicznemu składnikowi kości i zębów. Wykazuje biozgodność zarówno z tkankami twardymi zębów i kości, jak i tkankami miękkimi organizmu. Bezpośredni kontakt z obnażoną lub zranioną miazgą zęba pozwala na prawidłowy przebieg procesów gojenia się tkanki, z wytworzeniem mostu zębinowego. Wcieranie pasty zawierającej cząstki hydroksyapatytu w zmienione powierzchnie twardych tkanek zęba powoduje wnikanie tych cząstek do szczelin, zagłębień oraz do obnażonych kanalików zębinowych i ich wbudowywanie w strukturę zęba. Sprzyja to chemicznej reminalizacji szkliwa i zniesieniu nadwrażliwości zęba.

Wskazania

Z.Jako opatrunek w leczeniu miazgi zębowej: do przyspieszenia odkładania się zębiny wtórnej jako przykrycie pośrednie w próchnicy głębokiej; do wytworzenia zębiny reparacyjnej (most zębinowy), jako przykrycie bezpośrednie miazgi obnażonej lub zranionej; jako opatrunek na miazgę po amputacji częściowej lub całkowitej oraz w przypadku pourazowego złamania korony zęba z obnażeniem miazgi. W celu wywołania procesów remineralizacyjnych na powierzchni patologicznie zmienionych twardych tkanek zęba (niedorozwój szkliwa, patologiczne starcie zębów, ubytki niepróchnicowego pochodzenia, obnażenie cementu korzeniowego); nadwrażliwość zębiny (obnażone szyjki zębowe, korekta węzłów urazowych przez szlifowanie).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Dawkowanie

S.Porcję proszku zarobić do konsystencji pasty z roztworem soli fizjologicznej. Miazga zębowa: pastę nakładać bez ucisku na dno ubytku, następnie przykryć cementem szkło-jonomerowym w postaci lekko płynnego podkładu, nie stosując ucisku. Twarde tkanki zęba: pastę wcierać, za pomocą miękkich gumek w kształcie stożka, w zmienione powierzchnie zębów; stosować 1-2 razy w tyg. przez kilka do kilkunastu tyg.

Uwagi

Pharmindex