Źródło

Hyabak

Reklama

Działanie

Nawilżające krople do oczu i soczewek kontaktowych. Preparat jest hipotonicznym roztworem zawierającym kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających i powlekających oraz aktinokinol - okulistyczny filtr UV. Może być stosowany łącznie ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych.

Wskazania

Do nawilżania oczu w przypadku uczucia suchości lub zmęczenia oczu spowodowanych czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, kurz, suche powietrze, klimatyzacja, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym. Dla osób noszących soczewki kontaktowe - nawilża soczewki w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania oraz zapewnia natychmiastowy komfort użytkowania soczewek w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Dawkowanie

Zakraplać 1 kroplę do każdego oka w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia, według potrzeby. Osoby noszące soczewki kontaktowe: 1 kropla na każdą soczewkę podczas jej zakładania i zdejmowania, jak również do każdego oka tak często, jak to jest konieczne w ciągu dnia. Odczekać co najmniej 10 min pomiędzy zastosowaniem dwóch różnych preparatów do oczu.

Reklama

Uwagi

Preparat nie zawiera środków konserwujących. Zawarty w kroplach filtr UV nie zastępuje noszenia okularów słonecznych.

Pharmindex