Znajdź lek

Źródło

Insulan

Działanie

Suplement diety. Wyciąg z liści gurmaru oraz chrom pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Wyciąg z liści gurmaru pomaga również w utrzymaniu prawidłowego apetytu. Wyciąg z liści morwy białej może przyczynić się do utrzymania prawidłowego metabolizmu węglowodanów. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych. Dodatkowo witaminy B6 i B12 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Wskazania

Uzupełnienie diety w składniki utrzymujące prawidłowe stężenie glukozy we krwi oraz wpływające na prawidłowy metabolizm węglowodanów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku osób stosujących terapię insulinową lub doustne leki hipoglikemizujące, gdyż składniki preparatu mogą zwiększać efekt hipoglikemiczny równolegle stosowanych leków i może okazać się konieczne obniżenie ich dawkowania. Osoby z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów powinny monitorować poziom glukozy we krwi podczas stosowania preparatu i zasięgnąć konsultacji lekarskiej. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci.

Ciąża i laktacja

Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży ani karmiących piersią.

Dawkowanie

Doustnie: 1 tabl. powl. 2 razy dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Preparat należy przyjmować przed posiłkiem, po 1 tabl. przed śniadaniem i przed obiadem. Popić wodą.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex