Znajdź lek

Źródło

Intestin

Działanie

Suplement diety zawiera 2 szczepy ludzkich bakterii probiotycznych, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego stanu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Bakterie zawarte w preparacie potrafią przetrwać w układzie jelitowym, przylegają do błony śluzowej jelit, są dobrze tolerowane przez wszystkie grupy wiekowe, są odporne na kwas żołądkowy i żółć, szybko kolonizują jelita po zastosowaniu kuracji antybiotykowej. Bakterie LA-5 BB-12 usuwają z jelit cholesterol, wpływają na wzrost aktywności fagocytarnej leukocytów krwi i stymulują układ odpornościowy. Lactobacillus acidophilus (LA-5) działają przeciwbakteryjnie przez produkcje SCFA (krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe), nadtlenku wodoru i laktacyny B, działają na pleśnie i grzyby (Candida, Penicillium, Mucor, Fusarium oraz inne).

Wskazania

Uzupełnianie diety w celu przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej jelit, w trakcie i po antybiotykoterapii, w przypadku zaparć, biegunki wirusowej i biegunki podróżnych. Wspieranie prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość którykolwiek składnik preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. dorośli: 1 kaps. 2 razy dziennie. Dzieci od 3 rż.: 1 kaps. dziennie. Kaps. przyjmować w trakcie posiłku, popijając wodą. Zawartość kaps. można rozpuścić w niewielkiej ilości płynu (ok. 5 ml). Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex