Znajdź lek

Lakcid L

Działanie

Preparat normalizujący skład mikroflory przewodu pokarmowego, zwłaszcza po jego wyjałowieniu w wyniku stosowania antybiotykoterapii. Zawarte w preparacie szczepy bakterii są odporne na kwas solny i sole kwasów żółciowych. Konkurując o substraty i miejsce kolonizacji na błonie śluzowej jelita, wytwarzają niekorzystne warunki do rozwoju większości chorobotwórczych mikroorganizmów. Pałeczki są oporne na: kotrimoksazol, metronidazol i wankomycynę.

Wskazania

Leczenie wspomagające w biegunkach wirusowych u dzieci. Leczenie wspomagające w zaburzeniu czynnościowym jelit spowodowanym brakiem prawidłowej flory bakteryjnej. Zapobieganie biegunkom podróżnych. Zaburzenia jelitowe wywołane kuracją antybiotykową.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (w tym na białka mleka krowiego).

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 dawki na dobę. Dzieci od 2 mż.: 1 dawka na dobę. Sposób podania. Do fiolki dodać niewielką ilość przegotowanej i ostudzonej do temp. pokojowej wody lub mleka. Dokładnie wymieszać, wylać na łyżeczkę. Zawartość saszetki rozpuścić w ok. 1/8 szklanki przegotowanej i ostudzonej do temp. pokojowej wody lub mleka, dokładnie wymieszać.

Uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex