Znajdź lek

Źródło

Latopic

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Bakterie kwasu mlekowego mogą przyczyniać się do zwiększania szczelności bariery jelitowej (która ulega rozluźnieniu u osób z atopowym zapaleniem skóry), stymulować wydzielanie śluzu, wpływać korzystnie na utrzymanie równowagi mikrobiologicznej i immunologicznej w organizmie. Dzięki temu mogą korzystnie oddziaływać na przebieg atopowego zapalenia skóry.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry (AZS) u niemowląt, dzieci i osób dorosłych.

Środki ostrożności

Stosować ostrożnie u niemowląt z ciężkim upośledzeniem odporności.

Dawkowanie

Doustnie: 1 kaps. dziennie, przez co najmniej 3 miesiące. W przypadku niemowląt, dzieci i osób mających trudności z połykaniem kapsułki, można otworzyć kapsułkę, wysypać proszek i rozpuścić go w niewielkiej ilości letniego płynu (mleko matki, przegotowana woda o temperaturze pokojowej, preparat hipoalergiczny polecany przez lekarza). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Uwagi

Preparat bezglutenowy. Nie zawiera białka mleka i laktozy. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Przechowywać w temp. 2-8st.C. Jeżeli preparat jest przechowywany poza lodówką w temp. do 25st.C, należy go spożyć w ciągu 1 mies.

Pharmindex