Znajdź lek

Źródło

Liponexin

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat zawiera kwas α-liponowy - jeden z najskuteczniejszych naturalnych antyoksydantów, który jednocześnie wzmacnia działanie innych antyutleniaczy (m.in. witamina C, witamina E). Kwas α-liponowy przyspiesza spalanie glukozy, zwiększa zapasy glikogenu w wątrobie, korzystnie wpływając na metabolizm węglowodanów i lipidów. Witamina E jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, spełnia rolę przeciwutleniacza i wymiatacza wolnych rodników. Dzięki temu chroni struktury komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Selen występuje we wszystkich komórkach organizmu człowieka. Jego funkcja wiąże się przede wszystkim z występowaniem w enzymach o działaniu antyoksydacyjnym.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne u osób dorosłych z zaburzeniami przewodnictwa nerwowego (polineuropatia cukrzycowa), diabetyków i osób z tendencją do cukrzycy, osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 kaps. dziennie, popijając odpowiednią ilością wody. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego; powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Pharmindex