Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Maxcem

Działanie

Samowytrawiający cement na bazie żywic typu pasta/pasta. Ma właściwości samowytrawiające oraz samoprzylegające, dlatego jest bardzo prosty w użyciu i nie wymaga zastosowania dodatkowych substancji wytrawiających, primera czy systemu łączącego. Wygodna strzykawka z automiksem ułatwia przygotowanie cementu i jego aplikację bezpośrednio na uzupełnieniu protetycznym lub w jamie zęba. 66% produktu (wagowo) stanowią nieprzepuszczalne dla promieni rentgenowskich cząsteczki wypełniacza o średniej wielkości 3,6 µm. Jest to cementem podwójnie polimeryzujący posiadający także unikalny system aktywujący redox, który zapewnia cementowi efektywny mechanizm polimeryzacji z ograniczonym dostępem światła lub przy jego braku. Dzięki temu gwarantuje szybkie i pewne wiązanie w każdej sytuacji. Jest on także odpowiedzialny za stabilność koloru materiału zarówno w strzykawce jak i po spolimeryzowaniu w trakcie użytkowania uzupełnienia protetycznego.

Wskazania

Pośrednie cementowanie porcelanowych, kompozytowych i metalowych uzupełnień protetycznych takich jak korony, mosty, wkłady, nakłady i wkłady koronowo-korzeniowe. Do cementowania licówek poleca się zastosowanie cementu Maxcem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Uwagi

Nie spolimeryzowana żywica może powodować podrażnienia skóry i błony śluzowej - unikać bezpośredniego kontaktu z tkankami miękkimi. Przechowywać w temp. pokojowej. Zamykać strzykawki bezpośrednio po użyciu. Końcówki mieszające Automix przeznaczone są do jednorazowego użytku.
Zalecane czasy utwardzania: L.E.Demetron I przez 10 sek. lub Optilux 501 w trybie Boost przez 10 sek., w trybie Ramp przez 20 sek. lub w trybie Regular przez 20 sek. Dla wszelkich innych lamp - patrz zalecenia producenta.

Pharmindex