Znajdź lek

Źródło

Milupa PKU 2 shake truskawkowo-waniliowy

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Białkowe uzupełnienie diety dzieci w wieku powyżej 8 lat i młodzieży z fenyloketonurią i hiperfenyloalaninemią. Preparat jest mieszaniną aminokwasów, zawierającą węglowodany, tłuszcz, wzbogaconą zgodnie z wymaganiami w witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe.

Wskazania

Dla dzieci w wieku powyżej 8 lat i młodzieży do postępowania dietetycznego w fenyloketonurii i hiperfenyloalaninemii.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów, u których nie występuje fenyloketonuria i hiperfenyloalaninemia. Nie stosować pozajelitowo.

Środki ostrożności

Zawiera śladowe ilości fenyloalaniny (1 saszetka zawiera 3 mg fenyloalaniny).

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie indywidualne, zależne od wieku, masy ciała i indywidualnego stanu metabolicznego; dawka preparatu powinna być okresowo dostosowywana. Preparat jest dostępny w saszetkach, co ułatwia podział zalecanej dobowej dawki na kilka pojedynczych porcji. Zawartość jednej saszetki (porcji) rozpuścić w 100 ml wody pitnej i przyjmować w połączeniu z wyliczoną ilością innego rodzaju pożywienia.

Uwagi

Preparat nie może być jedynym źródłem pożywienia. Dieta z dodatkiem preparatu musi mieć odpowiednią wartość energetyczną, zawierać wszystkie składniki odżywcze, w tym fenyloalaninę w ilości odpowiadającej dobowemu zapotrzebowaniu. Dobowe zapotrzebowanie na białko z preparatu może być pokryte wyłącznie przez preparat lub w połączeniu z preparatem Milupa pku 2 secunda.

Pharmindex