Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Molutrex

Działanie

Preparat do użytku zewnętrznego do miejscowego leczenia mięczaka zakaźnego (molluscum contagiosum).

Wskazania

Miejscowe leczenia molluscum contagiosum mięczaka zakaźnego (molluscum contagiosum).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 3 rż. Zakażone guzki molluscum contaginosum. Nie stosować na błony śluzowe i w okolicach oczu, na otwarte rany i zadrapania. Nie stosować na brodawki klasyczne i inne stany nadmiernego rogowacenia naskórka (hiperkeratynizacja).

Środki ostrożności

Preparat stosować wyłącznie na guzki mięczaka zakaźnego. Preparat nie jest zalecany osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry w fazie ostrej i u osób z upośledzonym systemem odpornościowym.

Ciąża i laktacja

W przypadku matek karmiących nie stosować na powierzchni ciała, która może mieć kontakt z dzieckiem.

Działania niepożądane

Może wystąpić uczucie pieczenia w miejscu zastosowania. Po zniknięciu guzka w jej miejscu może pojawić się przebarwienia lub odbarwienie skóry, które zniknie samoczynnie.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Niewielką ilość preparatu nakładać przy użyciu dołączonej szpatułki na guzek mięczaka zakaźnego 2 razy dziennie najlepiej rano i wieczorem. Nie nakładać preparatu na zdrową skórę. Stosować przez kilka dni aż do wystąpienia objawów zapalenia (co następuje po 4-10 dniach). Zapalenie jest znakiem, że guzek ulegnie zanikowi w ciągu najbliższych 4 do 6 tyg., bez pozostawienia blizn. Nie stosować preparatu na guzek dłużej niż 14 dni.

Uwagi

Pharmindex