Znajdź lek

Źródło

Mucinox

Działanie

Preparat jest sztuczną śliną stosowaną w suchości jamy ustnej i gardła wywołanej przez różnorodne czynniki. Przylega do błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła tworząc wilgotną warstwę ochronną i zmniejszając uciążliwe dolegliwości. Wiąże wodę i transportuje ją do komórek błony śluzowej dodatkowo łagodząc dolegliwości. Mucyna tworzy na błonie śluzowej naturalną warstwę ochronną przed drobnoustrojami oraz czynnikami chemicznymi i mechanicznymi. Sorbitol chroni przed powstawaniem szkodliwej flory bakteryjnej jamy ustnej i przez to działa przeciwpróchniczo.

Wskazania

Suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Niewystarczające wydzielanie śliny spowodowane stosowaniem niektórych leków, chorobami, operacjami, radioterapią, stresem, depresją i podeszłym wiekiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Ciąża i laktacja

Nie są znane przeciwwskazania do stosowania preparatu w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Przy prawidłowym stosowaniu nie zaobserwowano działań niepożądanych.

Dawkowanie

W zależności od potrzeby 1-3 dawki aerozolu. Po podaniu płyn równomiernie rozprowadzić przez ok. 10 sekund po błonie śluzowej jamy ustnej w celu jej równomiernego pokrycia, po czym płyn może zostać połknięty lub wypluty.

Uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności.

Pharmindex