Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Mucovagin globulki

Działanie

Aktywnym składnikiem jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym budulcem organizmu ludzkiego. Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworzy na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi ona barierę ochronną zabezpieczającą błonę śluzową i stwarzającą odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych. W ten sposób utworzony film ochronny zapobiega rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia.

Wskazania

Wspomaga procesy gojenia i regeneracji błony śluzowej pochwy. Zalecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii. Ułatwia leczenie i gojenie się ran po porodzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii będącej następstwem chemioterapii lub radioterapii. Łagodzi stany zapalne i zmniejsza dyskomfort spowodowany suchością błony śluzowej pochwy związanej z wiekiem lub niedoborem estrogenów na skutek menopauzy. Zalecany także do stosowania wspomagająco w stanach dystrofii wywołanych długotrwałym podawaniem glikokortykoidów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej przerwać stosowanie preparatu. Nie stosować w trakcie menstruacji.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować globulki zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie

Dopochwowo: 1 globulka dziennie, wieczorem przed snem lub według wskazań lekarza.

Uwagi

Globulki nie zawierają hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych.

Pharmindex