Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Nervosol K

Spis treści

Reklama

Nervosol K - skład

1 ml preparatu zawiera: 1 ml wyciągu złożonego korzenia kozłka lekarskiego, ziela melisy, korzenia arcydzięgla, szyszki chmielu oraz lawendy wąskolistnej. Preparat zawiera etanol.

Reklama

Nervosol K - działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.

Reklama

Nervosol K - wskazania

Tradycyjnie jako środek uspokajający w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Reklama

Nervosol K - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Reklama

Nervosol K - ostrzeżenia

Po zastosowaniu preparatu należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. Nie zaleca się stosowania u osób z chorobą alkoholową, z chorobą wątroby lub z padaczką. Lek zawiera 50-57% (V/V) etanolu. Jednorazowa dawka 5 ml zawiera 2,25 g etanolu, co odpowiada 57 ml piwa lub 24 ml wina, natomiast dawka jednorazowa 2 ml zawiera 0,9 g etanolu, co odpowiada 22,8 ml piwa lub 9,6 ml wina.

Reklama

Nervosol K - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Nervosol K - efekty uboczne

Możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości skóry na światło słoneczne. W takim przypadku lub w przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu.

Nervosol K - interakcje

Możliwe nasilenie działania innych leków uspokajających i nasennych.

Nervosol K - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: dawka jednorazowa 2-5 ml płynu (co odpowiada 44-110 kropli lub około 0,5-1 łyżeczki płynu) 1-3 razy na dobę. Dzieci poniżej 12 lat: nie stosować. Nie zaleca się przyjmowania dłużej niż 7 dni.

Nervosol K - uwagi

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn po przyjęciu leku. Preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn przez około 2 h. Po przyjęciu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu przez około 30 min.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!