Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Nervosol K

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek uspokajający w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Po zastosowaniu preparatu należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. Nie zaleca się stosowania u osób z chorobą alkoholową, z chorobą wątroby lub z padaczką. Lek zawiera 50-57% (V/V) etanolu. Jednorazowa dawka 5 ml zawiera 2,25 g etanolu, co odpowiada 57 ml piwa lub 24 ml wina, natomiast dawka jednorazowa 2 ml zawiera 0,9 g etanolu, co odpowiada 22,8 ml piwa lub 9,6 ml wina.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości skóry na światło słoneczne. W takim przypadku lub w przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu.

Interakcje

Możliwe nasilenie działania innych leków uspokajających i nasennych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: dawka jednorazowa 2-5 ml płynu (co odpowiada 44-110 kropli lub około 0,5-1 łyżeczki płynu) 1-3 razy na dobę. Dzieci poniżej 12 lat: nie stosować. Nie zaleca się przyjmowania dłużej niż 7 dni.

Uwagi

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn po przyjęciu leku. Preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn przez około 2 h. Po przyjęciu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu przez około 30 min.

Pharmindex