Nutrison Multi Fibre

Reklama

Działanie

Preparat do enteralnego żywienia klinicznego chorych wymagających diety normokalorycznej i bogatoresztkowej. Zawiera białko mleka krowiego, kwasy tłuszczowe, łatwo przyswajalne cukry, witaminy i składniki mineralne. Preparat został przygotowany w sposób zapewniający dobre trawienie, wchłanianie i wykorzystanie zawartych składników, nie zawiera laktozy i glutenu. Przy stosowaniu jako jedyne źródło pożywienia całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz płyny. Preparat jest przydatny zarówno w długotrwałym leczeniu, jak i przejściowo w okresie adaptacyjnym przewodu pokarmowego do podjęcia prawidłowej funkcji. 100 ml preparatu dostarcza 100 kcal, osmolarność 280: mosmol/l.

Wskazania

Do podawania przez zgłębnik jako dieta wyłączna lub uzupełnienie diety naturalnej u pacjentów z czynnościowymi chorobami jelita grubego, zespołami poresekcyjnymi, uchyłkowatością, skłonnościami do zaparć, cukrzycą, zaburzeniami łaknienia i połykania, w niedożywieniu u pacjentów w wieku podeszłym.

Przeciwwskazania

Niedrożność mechaniczna lub porażenna przewodu pokarmowego, wstrząs. Nie stosować u niemowląt i pacjentów z galaktozemią. Preparatu nie należy stosować u pacjentów wymagających diety ubogoresztkowej.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u dzieci w wieku 2-7 rż.

Dawkowanie

Dieta może być stosowana jako uzupełnienie odżywiania naturalnego. Może być podawana doustnie lub przez zgłębnik. Zalecana podaż dobowa podczas żywienia wyłącznego dietą wynosi 1500-2000 ml co pozwala na pokrycie dobowego zapotrzebowania na elektrolity, witaminy i pierwiastki śladowe wg zaleceń RDA u chorych bez wcześniejszych strat.

Reklama

Uwagi

Pharmindex