Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Onypso

Działanie

Zawarty w preparacie mocznik działa keratolitycznie. Zmniejsza hiperkeratozę podpaznokciową i w efekcie hamuje grubienie paznokci dotkniętych łuszczycą.

Wskazania

Miejscowe leczenie zgrubienia paznokci dłoni i (lub) stóp spowodowanego łuszczycą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża. Dzieci.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzonej skórze. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Nie zaleca się jednoczesnej aplikacji z innymi preparatami do stosowania miejscowego. Należy unikać jednoczesnego stosowania kosmetycznych lakierów do paznokci - jeżeli jednak stosuje się lakier kosmetyczny, należy go nałożyć po zastosowaniu lakieru Onypso; przed kolejnym zastosowaniem lakieru Onypso należy dokładnie usunąć lakier kosmetyczny.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży.

Działania niepożądane

Na skórze otaczającej paznokieć mogą wystąpić: zaczerwienienie, podrażnienie, złuszczanie naskórka lub suchość skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem lakieru należy umyć dłonie i (lub) stopy. Na całą powierzchnię zgrubiałego paznokcia nałożyć cienką warstwę lakieru i pozostawić do wyschnięcia przez 1-2 min. Zaleca się stosowanie preparatu wieczorem, przed snem, aby mógł on pozostać na paznokciu przez możliwie długi czas. Nie należy myć rąk i (lub) stóp przez 6 h po nałożeniu lakieru. Stosować raz na dobę przez 6 mies. W całym okresie leczenia należy raz w tygodniu usunąć warstwę lakieru za pomocą zmywacza do paznokci.

Uwagi

Pharmindex