Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Opalescence Endo

Działanie

Żel do profesjonalnego wybielania i odbarwiania martwych zębów metodą wewnętrzkomorową. Nadtlenek wodoru, zawarty w preparacie, rozkłada się po aplikacji na aktywny tlen i wodę. Tlen jest aktywnym składnikiem materiału, który wysyca lub rozrywa wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie.

Wskazania

Przebarwienia zębów spowodowane czynnikami genetycznymi, układowymi, metabolicznymi, urazami, stosowaniem tetracyklin lub minocykliny, fluorozą, chorobą hemolityczną noworodków, żółtaczką lub porfirią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparatu nie należy umieszczać w kanale zęba poniżej linii brzegu wyrostka zębodołowego. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Ciąża i laktacja

Nie stosować.

Dawkowanie

Od strony językowej lub podniebiennej otworzyć wejście do komory, usunąć wypełnienie kanału do głębokości określonej na podstawie zdjęcia rentgenowskiego, ujście kanału uszczelnić warstwą cementu szkło-jonomerowego o grubości około 1 mm. Nałożyć żel do komory, a następnie założyć cement tymczasowy. Wybielanie należy powtarzać co 3-5 dni aż do uzyskania pożądanego efektu.

Uwagi

Wybielanie należy prowadzić do osiągnięcia intesywniejszego koloru niż zęby sąsiednie, ze względu na zmianę koloru zębów na ciemniejszy po zakończeniu wybielania. Po zakończeniu wybielania należy odczekać 2 tygodnie przed wykonaniem wypełnień wykorzystujących systemy wiążące.

Pharmindex