Znajdź lek

Źródło

Opatrunek Algivon™

Działanie

Nieprzywierający, absorpcyjny opatrunek alginianowy nasączony antybakteryjnym miodem Manuka. Kompleks alginianu i miodu Manuka doskonale zatrzymuje w swojej strukturze nadmiar wysięku. Opatrunek z wysoką zawartością miodu Manuka. Antybakteryjne właściwości opatrunku wynikają głównie z działania nadtlenku wodoru, który powstaje pod wpływem zawartej w miodzie oksydazy glukozy. Opatrunek wspomaga usuwanie tkanek martwiczych, redukuje nieprzyjemny zapach z rany, zapewnia wilgotne środowisko rany, przyspieszające proces gojenia.

Wskazania

Zaopatrywanie wszelkich ran, szczególnie ran głębokich, szczelinowych, ostrych i przewlekłych, ran z martwicą rozpływną oraz ran znajdujących się w fazie oczyszczania i ziarninowania, w tym: odleżyn, owrzodzeń podudzi, oparzeń, miejsc po pobraniu przeszczepów skóry, ran nowotworowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jad pszczoły lub produkty pszczele.

Środki ostrożności

Zaleca się monitorowanie stężenie cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą (opatrunek zawiera duże stężenie glukozy). W przypadku wystąpienia nieustępującego bólu po zaaplikowaniu opatrunku, zaleca się zaprzestanie jego stosowania oraz przemycie rany roztworem soli fizjologicznej.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Umieścić opatrunek (dowolną stroną) na powierzchni rany. Przy dużej powierzchni rany opatrunki można układać jeden obok drugiego; w przypadku małej powierzchni - przyciąć w celu dopasowania do kształtu rany. W zależności od rodzaju tkanki w obrębie łożyska rany i ilości wysięku, drugim zastosowanym opatrunkiem może być folia poliuretanowa lub opatrunek absorpcyjny. Opatrunek można pozostawić na ranie nawet do 7 dni. W początkowym etapie leczenia może wystąpić konieczność zmiany opatrunku raz dziennie. Częstość zmian opatrunku zależy od intensywności wysięku. Aby utrzymać poziom skuteczności, należy zmienić opatrunek w przypadku znacznego rozjaśnienia koloru opatrunku.

Uwagi

Pharmindex