Znajdź lek

Źródło

Opatrunek TEGADERM™ Alginate

Działanie

Opatrunek alginianowy (100% włókien alginianu wapnia). Wspomaga proces oczyszczania rany, absorbując nawet bardzo duże ilości wydzieliny, zapewniając jednocześnie wilgotne środowisko rany, nie powodując maceracji skóry wokół rany. Nie przywiera do rany.

Wskazania

Odleżyny, owrzodzenia podudzi (żylne i tętnicze), owrzodzenia cukrzycowe, zaopatrywanie miejsc po pobraniu przeszczepu skóry, rany pourazowe i inne, głębokie rany. Opatrunek do ran umiarkowanie i obficie saczących.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki opatrunku.

Środki ostrożności

Opatrunku nie aplikować pod naprężeniem, może to spowodować mechaniczne uszkodzenie skóry. Miejsce pod opatrunkiem należy często sprawdzać w celu wykrycia ewentualnego zakażenia (podwyższona temperatura, ból, zaczerwienienie, obrzęk, wysięk).

Dawkowanie

Okolicę rany należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Po wyjęciu opatrunku z opakowania należy odkleić papier zabezpieczający, odsłaniając powierzchnię przylepną. Następnie umieścić opatrunek nad raną i przykleić go. W celu późniejszego usunięcia opatrunku należy podważyć delikatnie jego brzeg i powoli usunąć, pociągając go do siebie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Uwagi

Pharmindex