Znajdź lek

Źródło

OptiBond All In One

Działanie

OptiBond® All In One to światłoutwardzalny, jednoskładnikowy, samowytrawiający system łączący wykorzystujący sprawdzone technologie firmy Kerr, tj. monomery adhezyjne i technologię wypełniacza, dzięki którym doskonale wnika w kanaliki zębinowe, zapewniając bardzo dobre połączenie z tą tkanką i zapobiegając nadwrażliwości pozabiegowej. Unikalna zdolność do nanowytrawiania pozwala na skuteczniejsze wytrawienie szkliwa niż ma to miejsce przy zastosowaniu jakiegokolwiek innego systemu łączącego tego typu. Większe zagłębienia retencyjne dają silniejsze połączenie mikromechaniczne i chemiczne. Swoją dużą stabilność i efektywne wytrawianie powierzchni szkliwa zawdzięcza trójskładnikowemu rozpuszczalnikowi. Cienka warstwa jaką tworzy na powierzchni preparacji ułatwia osadzenie pracy protetycznej i poprawia jej przyleganie.

Wskazania

System łączący OptiBond® All In One przeznaczony jest zarówno do technik bezpośrednich jak i pośrednich. Eliminuje on konieczność wieloetapowego postępowania. Jeden preparat dostarcza wszystkiego, co jest potrzebne do wytrawienia (etching), przygotowania tkanek (priming) i uzyskania trwałego połączenia (bonding).
Techniki bezpośrednie: Odbudowy za pomocą światłoutwardzalnych kompozytów i kompomerów. Naprawy rekonstrukcji kompozytowo-metalowych. Światłoutwardzalne lub podwójnie utwardzane odbudowy zrębu.
Techniki pośrednie: Licówki. Porcelanowe, kompozytowe i metalowe wkłady, nakłady, korony i mosty. Wkłady koronowo-korzeniowe. Uszczelnianie ubytków jako przygotowanie do techniki pośredniej. W technikach pośrednich, gdy dostęp światła jest ograniczony lub niemożliwy należy stosować samowytrawiający cement Maxcem. Maxcem jest kompatybilny z OptiBond All In One bez względu na to, czy wykorzystywane jest jego podwójne czy chemiczne wiązanie.

Przeciwwskazania

Uczulenie na składniki materiału.

Uwagi

Nie spolimeryzowana żywica może powodować podrażnienia skóry i błony śluzowej - należy unikać bezpośredniego kontaktu z tkankami miękkimi.

Pharmindex