Znajdź lek

Źródło

OptiBond Solo™ Plus

Działanie

Jednoskładnikowy, światłoutwardzalny system łączący, zawiarający 15% wypełniacza. Cząsteczki wpełniacza o zoptymalizowanej wielkości (0,4 µm) wnikają w głąb kanalików zębinowych na większą głębokość, niż systemy bez wypełniacza lub z nanowypełniaczem. Oznacza to większą stabilność połączenia i wytrzymałość w technikach pośrednich i bezpośrednich oraz bardzo dobre zabezpieczenie przed mikroprzeciekiem, z zachowaniem wysokiej siły wiązania do różnych powierzchni. Zawartość etanolu jako rozpuszczalnika pozwala na jednokrotną aplikację bondu.

Wskazania

System łączący w technice całkowitego wytrawiania przy bezpośredniej aplikacji kompozytu oraz przy naprawach wypełnień i uzupełnień protetycznych. W połączeniu z OptiBond Solo Plus Aktywator do zastosowania w technikach pośrednich: osadzanie prac protetycznych na cementy kompozytowe.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Nie spolimeryzowana żywica może powodować podrażnienia skóry czy błony śluzowej - unikać bezpośredniego kontaktu z tkankami miękkimi.
Polecany czas polimeryzacji: Optilux 501 w trybie Boost lub inna lampa turbo halogenowa - 10 sek; w trybie Ramp, w trybie Regular (Optilux 501), albo przy użyciu innej konwencjonalnej lampy halogenowej - 20 sek. Przy zastosowaniu innych lamp polimeryzacyjnych - postępować zgodnie z zaleceniami producenta lampy.

Pharmindex