Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Oritolin

Działanie

Naturalny spray do gardła dla dorosłych i dzieci powyżej 6 rż., zawierający kompozycję naturalnego, farmakopealnego oleju z owoców oliwki europejskiej oraz witaminy E. Składany dozownik pomaga precyzyjnie zaaplikować odmierzoną dawkę preparatu na tylną ścianę gardła w celu utworzenia ochronnego filmu i złagodzenia podrażnień.

Wskazania

Naturalny preparat stosowany w suchości gardła i jamy ustnej, zwłaszcza w sytuacjach: suchości błon śluzowych pochodzenia farmakologicznego (np. stosowanie leków obniżających ciśnienie tętnicze czy leków antydepresyjnych), suchości gardła w przebiegu innych chorób, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, ścieńczenie błon śluzowych, chrypki, intensywnej pracy głosem, przebywania w zanieczyszczonym środowisku czy pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych, palenia papierosów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować preparatu w przypadku występowania trudności z kaszlem lub oddychaniem, świszczącego oddechu, poważnych problemów z połykaniem lub mocnego bólu gardła, któremu towarzyszy wysoka temperatura, mdłości, nudności, afty. Nie stosować bezpośrednio po zabiegach lub operacjach w obrębie jamy nosowo-gardłowej. Nie stosować do oczu.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie

Do stosowania miejscowego do gardła i jamy ustnej. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: wstrzymać oddech i zaaplikować preparat 2 razy na tylną część gardła; stosować do 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 6-12 lat: po wstrzymaniu oddechu przez dziecko zaaplikować pojedynczą dawkę preparatu na tylną część gardła; stosować do 3 razy na dobę pod kontrolą dorosłych. Nie stosować preparatu u dzieci poniżej 6 rż. W celu uzyskania lepszego efektu nie należy spożywać płynów ani pokarmów przynajmniej przez 15 min po aplikacji preparatu. Jeśli symptomy nie ustępują po 2-3 dniach od zastosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Nie stosować w pozycji leżącej.

Pharmindex