Znajdź lek

Źródło

Osłonka Normal

Działanie

Suplement diety. Synbiotyk zawierający 5 miliardów bakterii kwasu mlekowego z 4 wyselekcjonowanych szczepów: Bifidobacterium lactis FloraActive 32269, Streptococcus thermophilus FloraActive 32319, Lactobacillus rhamnosus FloraActive 19070-2, Lactobacillus plantarum FloraActive 32383, oraz Actilight® – fruktooligosacharydy (FOS), a także witaminę C. Zastosowanie technologii krioprotekcji (CRYO-PROTECTION) chroni bakterie probiotyczne przed stresem mechanicznym i termicznym podczas procesu wytwarzania i przechowywania produktu oraz przed działaniem soku żołądkowego i żółci. Umożliwia to ich lepszą adaptację i przeżywalność w świetle jelit oraz zachowanie wysokiej aktywności biologicznej. Zawarty w synbiotyku składnik odżywczy Actilight® (fruktooligosacharydy) stanowi swoistą pożywkę niezbędną do rozwoju bakterii probiotycznych zawartych w preparacie, umożliwiając im szybsze namnażanie w przewodzie pokarmowym. Zastosowany prebiotyk Actilight® jest w niewielkim stopniu trawiony w jelicie cienkim i dociera do okrężnicy w 95%. Witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Preparat nie zawiera laktozy i glutenu.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla dorosłych i dzieci powyżej 3 rż. w celu zachowania równowagi mikroflory jelitowej oraz w trakcie i po antybiotykoterapii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 3 rż.: 1 kapsułka raz dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex